1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz ofiarę 200 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Golonka, Golonka, Gaweł, Pomykała, Szymczakiewicz.
  2. Różaniec przed sumą 3 marca poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  3. I Piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30.
  4. W piątek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy za nią oddali swe życie.
  5. I Sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. sobotnią szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Zapraszam parafian na wspólne pielgrzymowanie: do Medjugorie w ramach pielgrzymki diecezjalnej w dniach od 30 czerwca do 6 lipca. Koszt: 130 € + 600 zł. Pielgrzymka parafialna do Lwowa – w dniach od 26 lipca do 28 lipca. Koszt 480 zł.
  7. Ponownie zwracam się z prośbą o udostępnienie z domowych archiwów zdjęć wykonanych do roku 2000, na których widnieje nasz kościół podczas budowy i instalacji wyposażenia. Mogą to być również zdjęcia z różnych uroczystości z tego okresu.
  8. Zachęcam do czytania dzisiejszej „Niedzieli” – w dzisiejszym numerze artykuł o peregrynacji Ikony Matki Bożej Orędowniczki Prześladowanych Chrześcijan w naszej parafii.
  9. Dziękuję Panu Andrzejowi Stopie za renowację krzeseł z zakrystii. Bóg Zapłać.
  10. Dyrektor Zespołu Szkół w Łukawcu informuje, że w dniach od 1 do 19 marca rozpoczyna się rekrutacja dzieci do Przedszkola, a od 5 do 20 marca rekrutacja  dzieci do Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na stronie  internetowej szkoły.

 

Intencje mszalne (25 lutego – 3 marca):

 

poniedziałek (25 lutego) – godz. 17.00: 

+ Maria Kuras – int. od dyrekcji, pracowników i mieszkańców DPS w Chmielniku;

+ Joanna Stróż – (greg. 29);

+ Maria Kuras – int. od znajomych;

wtorek (26 lutego) – godz. 17.00: 

+ Bronisław Pokrzywa – int. od wnuków Pokrzywów;

+ Joanna Stróż – (greg. 30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich;

+ Maria Kuras – int. od dyrekcji, pracowników i mieszkańców DPS w Chmielniku;

środa (27 lutego) – godz. 17.00: 

+ Maria, Franciszek i Ignacy;

+ Maria Kuras – int. od dyrekcji, pracowników i mieszkańców DPS w Chmielniku;

czwartek (28 lutego) – godz. 17.00:  

+ Emilia Czekajska – int. od męża;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od rodziny Dudów;

+ Antonina Ząbek – (greg. 1) – początek Mszy św. gregoriańskich

piątek (1 marca) – godz. 17.00:

O zgodę, wiarę, nadzieję i miłość dla rodziny;

+ Antonina Ząbek – (greg. 2);

+ Bronisław Pokrzywa – int. od rodziny Jankowskich;

sobota (2 marca) – godz. 17.00: 

1) + Maria i Fabian Wiercioch – w rocznicę śmierci Marii; 2) W 80 rocznicę urodzin Alfredy Miś – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Antonina Ząbek – (greg. 3)

+ Bronisław Pokrzywa – int. od rodziny Nogów;

niedziela (3 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – 1) +Maria i Jan Michałek – w 25 rocz. śmierci Jana; 2) + Bronisław Pokrzywa – int. od Janusza i Aleksandry z rodziną;

14.00  – W 18 rocznicę urodzin Klaudii – o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu – intencja od dziadków;

+ Bronisław Pokrzywa – int. od rodziny Czarnieckich;

+ Antonina Ząbek – (greg. 4)