1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Barłowski, Subczak, Tomaka, Miś, Kwiatkowski, Gaweł Jerzy.
  2. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przed sumą, będziemy kolędować wspólnie z zespołem „Łukawianie”.
  3. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. Dzisiaj poświęcamy kadzidło i kredę. Poświęcone kadzidło i kreda są wystawione za ławkami. Można je zabrać do domów. Kadzidło można spalić na załączonym węgielku, aby jego woń wypełniła nasze domy, a kredą oznaczymy drzwi.
  4. Dzisiaj, 6 stycznia, w godzinach od 13.00 do 16.30, do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci Rwandy i Burundi. Będą chcieli dotrzeć do wszystkich domów naszej parafii zaczynając od strony Terliczki i od strony Kółka Rolniczego. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy zaangażowali się w to kolędowanie serdecznie dziękuję. Dziękuję pani Dominice Bialic-Cisło pani Jolancie Wojewódka, oraz członkom parafialnej Caritas za pomoc i za organizację misyjnych grup kolędowych. Wszystkim parafianom dziękuję za przyjęcie kolędników i za złożone ofiary. Bardzo proszę o zadbanie o to by nie było na ogrodzie wolno biegających psów.
  5. W środę, 9 stycznia, na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Caritas i Akcji Katolickiej.
  6. Od poniedziałku będę kontynuował wizytę duszpasterską.

W poniedziałek (7 stycznia), od godz. 16.00 – od pani Bronisławy Miś do pani Stanisławy Wiercioch;

We wtorek (8 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Ruszała do rodziny Malak;

W środę (9 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Miś  do rodziny Grzebyk;

W czwartek (10 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Gancarz do rodziny Orzech;

W piątek (11 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Pasternak do rodziny Bieniasz;

W sobotę (12 stycznia), od godz. 9.00 – od rodziny Nowak do rodziny Ślęzak;

W poniedziałek (14 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Stanisława Ślęzaka do rodziny Bosak;

Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej, które proszę składać na tacę w kościele.

  1. W związku z wizytą duszpasterską nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 7.30; w środę o godz. 18.00.
  2. W niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej rozdali już zaproszenia – gorąco proszę o przyjęcie tych zaproszeń i o niezawodne przybycie. W Domu Strażaka będziemy uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły, będziemy kolędować z „Łukawianami”, będzie również zespół przygrywający do tańca, a przede wszystkim będziemy się mogli spotkać, porozmawiać i pośpiewać. Serdecznie zapraszam.
  3. Zarząd OSP w Łukawcu dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy z racji przyjęcia kalendarza strażackiego na rok 2019 wsparli finansowo naszą OSP. Zebrano 4 000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla naszej jednostki. Zarząd zwraca się również z prośbą o udostępnienie zdjęć historycznych, na których znajdują się strażacy. Zdjęcia zostaną wykorzystane do albumu pamiątkowego, który ma zostać wydany na 110-lecie naszej jednostki. Następnie zdjęcia zostaną zwrócone.

 

Intencje mszalne (7 stycznia – 13 stycznia):

 

poniedziałek (7 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Antonina Ząbek – int. od sąsiadów z Kłapówki;

+ Antonina Ząbek – int. od sąsiadów (poza parafią);

wtorek (8 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Bronisław Myrda – int. od żony;

środa (9 stycznia) – godz. 18.00: 

+ Krzysztof Michałek – int. od siostry Lucyny z rodziną;

czwartek (10 stycznia) – godz. 7.30:

+ Julian Kuras;

piątek (11 stycznia) – godz. 7.30:

+ Henryk, Katarzyna, Andrzej Wiercioch;

sobota (12 stycznia) – godz. 7.30: 

+ Bronisław Myrda – int. od żony;

niedziela (13 stycznia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Aniela i Piotr Bojda oraz zmarłe rodzeństwo;

14.00  – O zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Doroty Świątek – int. od grupy wieńcowej z wyjazdu na Jasną Górę;