1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Siłka, Kwolek, Lech, Kozłowski i Szuberla.
 2. Różaniec przed sumą 1 stycznia poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel, 6 stycznia – Róża pani Zofii Komorowskiej.
 3. W poniedziałek zakończenie Starego Roku. Msza św. z nabożeństwem, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy o 16.00.
 4. We wtorek – 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. Od środy – 2 stycznia – będę kontynuował wizytę duszpasterską.

W środę (2 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Surowiec do rodziny Barszczowski;

W czwartek (3 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Mazur do rodziny Czapkowski;

W poniedziałek (7 stycznia), od godz. 16.00 – od p. Bronisławy Miś do p. Stanisławy Wiercioch;

Wizyta duszpasterska jest okazją do rozmowy, do wyrażania swoich pytań czy uwag. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary z racji wizyty kolędowej, które proszę składać na tacę w kościele.

 1. W związku z wizytą kolędową nastąpią zmiany w godzinach Mszy św.: w środę Msza św. o godz. 18.00; w czwartek o godz. 7.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi i Msza św. o godz. 17.00. W sobotę Msza św. o godz. 17.00 – po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje. W Rzeszowie tego dnia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Początek przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00.
 4. W Uroczystość Trzech Króli poświęcimy kadzidło i kredę. Poświęcone kadzidło i kreda będą wystawione za ławkami. Można je będzie zabrać do domów. Kadzidło można spalić na załączonym węgielku, aby jego woń wypełniła nasze domy, a kredą oznaczymy drzwi domu.
 5. 6 stycznia do naszych domów zawitają kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz dzieci z Rwandy i Burundy. Dziękuję za przyjęcie kolędników i za złożone ofiary.
 6. W niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00 w Domu Strażaka odbędzie się Opłatek dla Seniorów z naszej parafii. Członkowie Parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej w tym tygodniu dostarczą zaproszenia – gorąco proszę o przyjęcie tych zaproszeń i o niezawodne przybycie.
 7. Proszę o zgłoszenie się chętnych do prenumeraty na rok 2019 miesięczników dla dzieci: „Promyczek Dobra” i „Dominik idzie do I Komunii Świętej”, abyśmy mogli zamówić odpowiednią ilość egzemplarzy.

 

  Intencje mszalne (31 grudnia – 6 stycznia):

 

poniedziałek (31 grudnia) – godz. 16.00 

Dziękczynna za otrzymane łaski i przebłagalna za popełnione grzechy w 2018 r.

Wtorek (1 stycznia):

7.30  –  + Mieczysław i Alicja;

10.30  – + Stanisław Wiercioch;

14.00  – W int. parafian;

środa (2 stycznia) – godz. 18.00: 

+ Bronisław Myrda – int. od żony;

czwartek (3 stycznia) – godz. 7.30:

+ Antonina Ząbek – int. od rodziny Rejman;

piątek (4 stycznia) – godz. 17.00:

O zdrowie i dar mądrości w nauce dla dzieci;

sobota (5 stycznia) – godz. 17.00:

+ Krzysztof Michałek – od siostry Jadwigi z rodziną;

niedziela (6 stycznia):

7.30  –  W int. Grzegorza – w 18 rocznicę urodzin – o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

10.30  – W intencji Rodziców – o zdrowie i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

              W int. parafian – poza parafią;

14.00  – + Mieczysław i Maria Wiercioch;