1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 200 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wilk, Matuszek, Dobosz, Grzywa, Dobosz.
  2. Różaniec przed sumą 25 grudnia poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej, 26 grudnia – Róża pani Alfredy Miś, 30 grudnia – Róża pani Janiny Drzał.
  3. W poniedziałek – 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 8.00 poprzedzona Jutrznią. Od godz. 9.00 wizyta u chorych.
  4. We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: o północy – Pasterka, następnie o 7.30 i 10.30 – nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  5. Środa – 26 grudnia – drugi dzień świąt, święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
  6. W czwartek – 27 grudnia – święto św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcenie wina.
  7. W piątek – 28 grudnia – od godz. 14.00 rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku rozpocznę od Golonkówki.

W piątek (28 grudnia), od godz. 14.00 – od rodziny Emila Golonki do rodziny Piwowar;

W sobotę (29 grudnia), od godz. 9.00 – od rodziny Tomaka do rodziny Wiercioch;

W środę (2 stycznia), od godz. 16.00 – od rodziny Surowiec do rodziny Barszczowski.

Bardzo proszę, o pomoc w dotarciu na miejsce kolędy poprzez podwózkę – kwadrans przed rozpoczęciem

  1. Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii.

Dziękuję państwu Grzebykom, którzy ofiarowali choinki, a także tym którzy je ustawiali: panom Bogdanowi Noga, Wiesławowi Poradzie, Stanisławowi Bielendzie i naszym druhom z OSP, którzy pomagali zakładać światła na wysokościach.

Dziękuję Paniom Agnieszce Rogali, Annie Wiercioch –  także za poprowadzenie warsztatów – panu Adamowi Miś i paniom z Parafialnej Akcji Katolickiej i przedstawicielom młodzieży, którzy zadbali o wystrój kościoła. Paniom z Akcji Katolickiej za reprezentowanie naszej parafii wobec naszych darczyńców i sponsorów. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom, którzy przygotowali ozdoby choinkowe.

Dziękuję panom Józefowi i Jackowi Chorzępom za udostępnienie i ustawienie szopki.

Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie świec wigilijnych i zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów.

 

Intencje mszalne (24 grudnia – 30 grudnia):

 

poniedziałek (24 grudnia) – godz. 8.00: 

+ Ewa Wiercioch;

wtorek (25 grudnia):

0.00  –  1) W int. parafian; 2) O łaskę zdrowia, wszelkie potrzebne łaski o opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Tomasza Bieleckiego.

7.30  – + Maria Nowak – int. od koleżanek z pracy synowej;

10.30  – 1) + Emilia Grzesik – w rocz. śmierci; 2) + Antonina Ząbek – int. od zięcia z rodziną;

środa (26 grudnia):

7.30  –  + Józef i Maria Kamińscy – w rocz. śmierci;

10.30  – 1) + Józef i Kazimierz Ząbek; 2) + Elżbieta Noga;

14.00  – + Stanisław Tomaka – w 10 rocz. śmierci;

czwartek (27 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Antonina Ząbek – int. od wnuczki Pauliny z rodziną;

piątek (28 grudnia) – godz. 7.30:

+ Franciszek Noga;

sobota (29 grudnia) – godz. 7.30: 

+ Anna Koryl – od rodziny Dominów;

niedziela (30 grudnia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Antonina i Onufry Chmiel;

14.00  – W int. uczestników pielgrzymki do Torunia i ich rodzin – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;