1. Serdeczne Bóg Zapłać za pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie w ramach pomocy jesiennej.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Stopa, Drupka, Harko, Więcek, Pachorek.
 3. Różaniec przed sumą 9 grudnia poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i do przedstawiania swoich intencji.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas wszystkich przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. IV, V, VI.

Na piątkową Mszę św. roratnią zapraszam uczniów kl. VII, VIII i III gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci (szczególnie uczniów kl. I, II i III –  przygotowujących się do I Komunii Świętej). Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą. Proszę również, aby dzieci na te sobotnie Msze św. przynosiły własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, które zawisną na choinkach w kościele.

 1. Od dzisiejszej niedzieli Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych. Można również zakupić kartki  świąteczne, kalendarze upamiętniające 100 – rocznice Odzyskania Niepodległości oraz inne asortymenty świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla osób samotnych z naszej Parafii.
 2. W niedziele Adwentu, zaczynając od dzisiaj, na 18.00 chciałbym zaprosić wszystkich na Nieszpory Adwentowe. W ciągu tygodnia będziemy modlić się Nieszporami przed Mszą św. o godz. 16.30. Niech ta nasza wspólna modlitwa pomoże nam dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
 3. 6 grudnia, w czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, Oazą i Scholą. Gdyby rodzice chcieli, aby św. Mikołaj dostarczył paczki ich pociechom w naszym kościele, bardzo prosimy o kontakt w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 5. I piątek miesiąca – wystawienie  Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 15.30 spowiedź pierwszopiątkowa.
 6. W sobotę (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Msze św. o godz. 12.00 i 17.00. W południe rozpoczniemy modlitwą na rozpoczęcie tzw. Godziny Łaski. Maryja powiedziała w objawianiach w 1947 r.: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”.Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Polecam te dzieci modlitwom wszystkich parafian.
 7. Ojcowie Kapucyni z Terliczki zapraszają wiernych w sobotę, 8 grudnia do nawiedzenia relikwii – habitu św. Ojca Pio. 9 grudnia, w niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku św. ojca Pio.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z pomocą materialną będziemy mogli przyjść poprzez ofiarę do puszki.
 9. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.

 

 

Intencje mszalne (3 grudnia – 9 grudnia):

 

poniedziałek (3 grudnia) – godz. 17.00:

+ Franciszek Wiercioch – int. od Marii i Stanisława Orzechów;

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Cebo;

wtorek (4 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Marian i Józefa Kasiak – w rocz. śmierci Józefy;

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Koszelów;

 środa (5 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Franciszek Wiercioch – int. od wnuka Rafała;

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Nowaków z Trzebowniska;

czwartek (6 grudnia) – godz. 17.00:

+ Jadwiga Michałek – w rocznicę śmierci – i w int. zmarłych z rodziny;

+ Franciszek Wiercioch – int. od Genowefy i Kazimierza Pokrzywów;

piątek (7 grudnia) – godz. 17.00:

+ Franciszek Wiercioch – int. od Róży p. Józefa Stróża;

+ Franciszek Wiercioch – int. od Renaty i Stanisława Pokrzywów;

sobota (8 grudnia):

godz. 12.00 – + Franciszek Wiercioch – int. od Józefy i Mieczysława Miś;

godz. 17.00 –  + Maria i Andrzej – w rocz. śmierci Marii;

niedziela (9 grudnia):

7.30  –   + Franciszek Wiercioch – int. od syna Zbigniewa z żoną;
10.30  –  + Katarzyna i Stanisław Wisz;

14.00  –  W int. parafian