1. W dzisiejszą niedzielę, odpowiadając na prośbę wspólnoty przełożonych i kleryków, w ramach tzw. pomocy jesiennej, przeprowadzamy w naszej parafii zbiórkę do puszek mającą na celu wsparcie Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Pudło, Bosak, Miś, Pustelak.
 3. Dziękuję panom Andrzejowi Pudło i Pawłowi Pietraszkowi za pomoc w zamontowaniu lampy oświetleniowej na cmentarzu. Bóg zapłać im za życzliwość.
 4. Różaniec przed sumą 2 grudnia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 5. W poniedziałek i wtorek (26 – 27 listopada) Msze święte będą rano, o godz. 7.30.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i do przedstawiania swoich intencji.
 7. W czwartek, 29 listopada, zapraszam na Mszę św. i spotkanie uczniów kl. 8 i III gim. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 8. W piątek, 30 listopada, zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Słowo daję”. Gościć będziemy ks. Piotra Mierzwę, biblistę, który ukaże nam rozpoczynający się Adwent w świetle Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. godz. 17.00 a następnie na spotkanie z ks. Piotrem.
 9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać do Pana Kościelnego. Na Mszę św. o godz. 17.00 w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Od przyszłej niedzieli tj. od I niedzieli Adwentu, Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych. Można będzie również zakupić kartki  świąteczne, kalendarze upamiętniające 100- rocznice Odzyskania Niepodległości oraz inne asortymenty świąteczne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla osób samotnych z naszej Parafii.
 11. 6 grudnia, w czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami i Oazą Dzieci Bożych. Chętnie spotka się również z  innymi dziećmi, których nie będzie miał okazji spotkać w innych miejscach. Gdyby rodzice chcieli, aby św. Mikołaj dostarczył paczki ich pociechom w naszym kościele, bardzo prosimy o kontakt do najbliższej niedzieli.
 12. W przyszłą niedzielę, na godz. 18.00 chciałbym zaprosić wszystkich na Nieszpory Adwentowe. Niech ta nasza wspólna modlitwa pomoże nam dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Intencje mszalne (26 listopada – 2 grudnia):

 

poniedziałek (26 listopada) – godz. 7.30:

+ Joanna Stróż – int. od Bernadetty Dzik i zarządu firmy Bury w Mielcu;

+ Bronisław Myrda (greg. 24)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

wtorek (27 listopada) – godz. 7.30: 

+ Franciszek Wiercioch – int. od córki Bogumiły z mężem;

+ Bronisław Myrda (greg. 25)

+ Joanna Stróż – int. od kolegów z pracy taty Janusza;

 środa (28 listopada) – godz. 17.00: 

+ Piotr Kloc – w rocznicę śmierci;

+ Bronisław Myrda (greg. 26)

+ Joanna Stróż – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

czwartek (29 listopada) – godz. 17.00:

+ Franciszek Wiercioch – int. od wnuka Damiana z rodziną;

+ Bronisław Myrda (greg. 27)

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Myrda;

piątek (30 listopada) – godz. 17.00:

+ Andrzej Jucha – w rocznicę śmierci;

+ Bronisław Myrda (greg. 28)

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Myrda;

sobota (1 grudnia) – godz. 17.00:

W int. Nikodema Kołodzieja w 3 rocznicę urodzin – z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niego i jego rodziców;

+ Bronisław Myrda (greg. 29)

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Pietraszek;

niedziela (2 grudnia):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  –  + Walenty i Stefania Palczowscy;

14.00  –  + Maria i Jan Michałek – w 20 rocz. śmierci Marii;

+ Bronisław Myrda (greg. 30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich;

+ Franciszek Wiercioch – int. od rodziny Ozgów;