1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Fabiański, Rączka, Jarecki, Ślęzak, Prędki.
  2. Różaniec przed sumą 11 listopada poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  3. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
  4. Przez Oktawę Uroczystości, czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach.
  5. 7 listopada, w środę, na placu przykościelnym firma Green Office Ecologic, przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup kolejnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt można przywozić od rana do godz. 10.00.
  6. W sobotę, 10 listopada, na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej parafii Zespół Dziecięcy z Parafii Matki Bożej w Dolinie na Ukrainie. Zespół zaśpiewa na Mszy św., a następnie krótki koncert zatytułowany „Ojczyzno ma…”. Serdecznie zapraszam do udziału w koncercie. Dzieci poprzez koncertowanie szukają wsparcia dla siebie i ich rodzin. Będzie możliwość udzielenia im pomocy poprzez ofiarę do puszek.
  7. W niedzielę 11 listopada obchodzić będziemy Uroczystość 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zespół Śpiewaczy Łukawianie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Zespołem Szkół i Parafią pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszają wszystkich na godzinę 14:00 na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po uroczystej liturgii złożenie kwiatów pod nowym pomnikiem, następnie w budynku szkoły wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZS w Łukawcu. Na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00 zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii, w tym Druhów OSP  z pocztem sztandarowym. Zapraszam również i zachęcam do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszenie flag narodowych.
  8. Zachęcam do nabycia czasopisma dla dzieci „Dominik idzie do I Komunii Świętej” – jest już nowy numer oraz do czytania „Niedzieli” – w dzisiejszym numerze znajdziemy artykuł poświęcony uroczystości odsłonięcia nowego pomnika w Łukawcu.

 

Intencje mszalne (5 listopada – 11 listopada):

 

poniedziałek (5 listopada) – godz. 17.00:

+ Joanna Stróż – int. od Romana Nogi;

+ Bronisław Myrda (greg. 3)

+ Joanna Stróż – int. od kolegi Mieczysława z rodziną;

wtorek (6 listopada) – godz. 17.00: 

+ Marek;

+ Bronisław Myrda (greg. 4)

+ Joanna Stróż – int. od Anny i Zbigniewa Sowa z rodziną;

środa (7 listopada) – godz. 17.00: 

+ Jan, Franciszka, Anna;

+ Bronisław Myrda (greg. 5)

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Śliż z Jasionki;

czwartek (8 listopada) – godz. 17.00:

+ Maria Polak – int. od męża;

+ Bronisław Myrda (greg. 6)

+ Joanna Stróż – int. od Heleny Bełz;

piątek (9 listopada) – godz. 17.00:

+ Ludwika i Franciszek Wąsacz;

+ Bronisław Myrda (greg. 7)

+ Joanna Stróż – int. od Elżbiety Płonka;

sobota (10 listopada) – godz. 17.00:

+ Franciszek i Bronisław – int. od Marii Myrda;

+ Bronisław Myrda (greg. 8)

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Grygiel z Lubeni;

niedziela (11 listopada):

7.30  –   + Maria Gaweł – w rocznicę śmierci, za zmarłych z rodziny;
10.30  – W int. parafian;

14.00  – 1) W intencji Ojczyzny – w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości; 2) + Józef Gaweł – w rocznicę śmierci – int. od żony;

+ Bronisław Myrda (greg. 9)

+ Joanna Stróż – int. od Stanisława z Łańcuta z rodziną;