1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, któremu patronuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku celem jest pomoc Kościołowi w Pakistanie. Na rzecz cierpiących i potrzebujących w Pakistanie przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Barłoga, Komorowski, Fabiański, Barnat i Barnat.
 3. Różaniec przed sumą 1 listopada poprowadzi Róża pani Anieli Michałek, natomiast 4 listopada Róża pani Anieli Noga.
 4. Serdeczne Bóg Zapłać panu Eugeniuszowi Świderkowi z Tajęciny, który ofiarował do naszego kościoła chryzantemy. Dziękuję pani Annie Wiercioch za świąteczny wystrój kościoła.
 5. We wtorek od godz. 15.00 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy mogli podczas tych szczególnych dni modlitw za zmarłych przyjmować Komunię św. i zyskiwać odpusty. Będzie to również spowiedź przed I Piątkiem Miesiąca.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do przedstawiania swych intencji na kartkach.
 7. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – uczniów z kl. VI

Na wtorkowe – uczniów z klasy IV

Na środowe – dzieci z kl. I – III sp.

 1. W środę zakończenie nabożeństw październikowych. Serdecznie dziękuję dzieciom, młodzieży i starszym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Dziękuję za naszą wspólną modlitwę. Szczególnie dziękuję tym, którzy motywowali i umożliwili dzieciom uczestnictwo w tych nabożeństwach. Proszę, aby dzieci podliczyły sobie zebrane naklejki i przyszły w środę z wyklejonymi książeczkami na środowe nabożeństwo.
 2. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę: o 7.30, 10.30 i o 14.00. Po Mszy św. o godz. 10.30uroczysta procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych. Tradycyjnie przez Oktawę Uroczystości, czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach.
 4. Proszę, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie parkować wzdłuż drogi prowadzącej do cmentarza. Mamy do dyspozycji 3 miejsca postojowe: przy kościele, nowy plac postojowy, plac przy cmentarzu. Utrzymujmy na drodze ruch jednokierunkowy.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą kwestować członkowie naszej Parafialnej Caritas, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii oraz na utrzymanie i remont zapomnianych grobów na naszym cmentarzu, oraz na zakup kwiatów na cmentarz.
 6. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.30 i o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz z lampionami, albo ze zniczami, które później będziemy mogli postawić na grobach bliskich.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Następnie możliwość prywatnej adoracji do godz. 17.00.
 8. W sobotę wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać do Pana Kościelnego. Na Mszę św. o godz. 17.00 w sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Dziękuję za udział w wyborach – za świadectwo odpowiedzialności za losy naszej Małej Ojczyzny.
 10. Podziękowanie p. Janusza Konia: Dziękuję wszystkim mieszkańcom Łukawca za udział w wyborach samorządowych, szczególnie zaś tym, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali swój głos na moją skromną osobę. Proszę o wsparcie i o modlitwę w mojej intencji. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Z wyrazami szacunku – Janusz Koń.
 11. Zachęcam do nabycia czasopisma dla dzieci „Dominik idzie do I Komunii Świętej”.
 12. Fundacja SOS Życie oraz Wójt Gminy Trzebownisko zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat oraz bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25 – 59: Trzebownisko przy Domu Ludowym 29 – 31 października w godzinach 9.00 – 17.00

Intencje mszalne (29 października – 4 listopada):

 

poniedziałek (29 października) – godz. 17.00:

+ Joanna Stróż – int. od Krzysztofa i Edyty Stróż;

+ Joanna Stróż – int. od kolegi Darka;

wtorek (30 października) – godz. 17.00: 

+ Jan, Aniela i Katarzyna

+ Joanna Stróż – int. od rówieśników z Łukawca;

 środa (31 października) – godz. 17.00: 

+ Jan i Bronisława Wiercioch;

+ Joanna Stróż – int. od koleżanki Magdaleny Noga z rodziną;

czwartek (1 listopada):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – 1) + Stanisława i Stanisław Dzioban; 2) + Joanna Stróż – od nauczycieli i pracowników ZS w Łukawcu;

14.00  – + Krystyna Ślęczka, + Józef i Józefa Siłka;

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Gancarzów i Brodów;

piątek (2 listopada):

7.30  –   + Władysław Wisz – w rocznicę śmierci;
17.00  – 1) + Andrzej i Katarzyna Chmiel; 2) + Joanna Stróż – od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZS Specjalnych w Rzeszowie;

+ Joanna Stróż – int. od Wojciecha Gancarza z rodziną;

sobota (3 listopada) – godz. 17.00:

+ Emilia i Franciszek Basista, + Barbara i Zenon Piotrowscy;

+ Bronisław Myrda (greg. 1) – początek Mszy świętych gregoriańskich;

+ Joanna Stróż – int. od Józefa Stróża z rodziną;

niedziela (4 listopada):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – 1) + Wincenty i Bronisława Sołtys – w 12 rocz. śmierci Wincentego; 2) + Joanna Stróż – od rodziny Bobowskich z Niechobrza;

14.00  – + Ewa Stopa – w 3 rocznicę śmierci;

+ Bronisław Myrda (greg. 2)

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Stróżów z Zalesia;