1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kania, Gilarski, Nowak, Barłoga, Barłoga.
 3. Różaniec przed sumą 28 października poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
 4. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do przedstawiania swych intencji na kartkach.
 6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci z kl. I – II SP

Na wtorkowe – dzieci klasy III SP

Na środowe – młodzież z kl. III gim. – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania

Na czwartkowe – młodzież kl. VIII SP – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania

Na piątkowe – uczniów  z kl. VII SP

Na sobotnie – uczniów kl. V SP

 1. Zapraszam na spotkanie z Kazimierzem Ożogiem, które w ramach cyklu „Daję Słowo” odbędzie się w naszym kościele w piątek, 26 października, o godz. 18.00. Temat spotkania „Przez kulturę i język ku wolności”. Szczegóły na plakatach.
 2. Następna niedziela, 28 października, jest ostatnią niedzielą miesiąca – na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam w szczególności dzieci.
 3. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, któremu patronuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku celem jest pomoc Kościołowi w Pakistanie. Na rzecz cierpiących i potrzebujących w Pakistanie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.
 4. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
 5. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy termomodernizacji plebanii. Jest to przedsięwzięcie zaakceptowane (przy jednym głosie wstrzymującym się) przez Radę Parafialną i przez Kurię Diecezjalną. Jest ono w 80% dofinansowane przez WFOŚiGW  i obejmuje docieplenie budynku oraz wymianę, niewymienionej do tej pory, stolarki okiennej.
 6. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych biorących udział w niedzielnej Mszy św.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Tradycyjnie przez Oktawę czyli do 8 listopada będziemy polecać naszych zmarłych w Wypominkach. Za zmarłych polecanych w Wypominkach będziemy się modlić przez cały rok każdej środy, podczas Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby kartki z wypominkami wypełniać wyraźnie i nie odmieniać imion. Proszę o zatroszczenie się o groby bliskich – jest to wyraz naszej miłości i wdzięczności wobec naszych zmarłych, ale też wyraz naszej wiary w życie wieczne. Bardzo też proszę o zachowanie porządku przy śmietniku i o nie wyrzucanie śmieci poza ogrodzenie.
 8. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach samorządowych w dzisiejszą niedzielę, 21 października. Będziemy wybierać wójta, radnych gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Wyborcy otrzymają cztery karty do głosowania. Każda będzie w innym kolorze. Na każdej karcie możemy postawić tylko JEDEN krzyżyk, czyli możemy oddać głos tylko na jednego kandydata. Łukawiec, wraz ze Stobierną i Wólką Podleśną, należy do 3 okręgu wyborczego i z tego okręgu zostanie wybranych 7 radnych. Decydować będzie liczba zdobytych głosów.

 

Intencje mszalne (22 października – 28 października):

 

poniedziałek (22 października) – godz. 17.00:

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Chyłek;

+ Maria Kuraś –  (greg.27)   

wtorek (23 października) – godz. 17.00: 

+ Leszek Drzał – w rocznicę śmierci;

+ Maria Kuraś –  (greg.28)

 środa (24 października) – godz. 17.00: 

+ Józef i Genowefa Kuźniar;

+ Maria Kuraś –  (greg.29)

czwartek (25 października) –  godz. 17.00:

W 65 rocznicę ślubu Marii i Tadeusza Rogala – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Maria Kuraś – (greg.30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich;

piątek (26 października) – godz. 17.00:

+ Maria i Wincenty Gaweł;

sobota (27 października) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Dziedzic;

niedziela (28 października):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – 1) + Agnieszka, Wincenty, Julian i Eugeniusz; 2) + Joanna Stróż – int. od rodziny Baran;

14.00  – + Tadeusz Domino;