1. Dzisiaj, 14 października, przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. W imieniu własnym i Samorządu Wiejskiego zaprosić wszystkich na Mszę św. o godz. 14.00, w niedzielę, 14 października. Będziemy modlić się w intencji naszej Małej Ojczyzny i w intencji Łukawian poległych w obronie Niepodległości Polski. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie i odsłonięcie nowego pomnika, który został wybudowany na placu obok Domu Strażaka. Po poświęceniu część artystyczna przygotowana przez nauczycieli, dzieci i młodzież z ZS w Łukawcu.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Mierzwa, Mierzwa, Rejman i Sowa.
 4. Różaniec przed sumą 21 października poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
 5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Wyjątkiem jest dzisiejsza niedziela – nabożeństwo różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci z kl. I – II SP.

Na wtorkowe – dzieci klasy IV SP.

Na środowe – dzieci  z kl. V SP.

Na czwartkowe – młodzież kl. VI SP.

Na piątkowe – młodzież z kl. VIII – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Na sobotnie – członków Parafialnej Caritas;

Na niedzielne  – dzieci klasy III SP;

 1. W poniedziałek 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.  Zachęcam i zapraszam do modlitwy w tej intencji szczególnie podczas nabożeństwa październikowego.
 2. We wtorek, 16 października, obchodzić będziemy 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W modlitwie wyraźmy wdzięczność Panu Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam na nowenny do Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem październikowym.
 4. Następna niedziela, 21 października, jest III niedzielą miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 5. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić, zapraszam dzisiaj na godz. 18.00 na modlitwę różańcową.
 6. Fundacja SOS Życie oraz Wójt Gminy Trzebownisku zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat o raz bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25 – 59: Jasionka przy Domu Strażaka, 25-26 października; Trzebownisko przy Domu Ludowym 29 – 31 października w godzinach 9.00 – 17.00.
 7. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach samorządowych w następną niedzielę, 21 października. Będziemy wybierać wójta, radnych gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Wyborcy otrzymają cztery karty do głosowania. Każda będzie w innym kolorze. Karta do głosowania na kandydatów do sejmiku województwa ma kolor niebieski i formę zszytej broszury. Na karcie żółtej widnieją nazwiska kandydatów do rady powiatu. Karta również ma formę broszury. Karty do głosowania na radnych gminnych i są białe. Czwarta karta ma kolor różowy. Znajdują się na niej nazwiska kandydatów na wójta. Na każdej karcie możemy postawić tylko JEDEN krzyżyk, czyli możemy oddać głos tylko na jednego kandydata. Łukawiec, wraz ze Stobierną i Wólką Podleśną, należy do 3 okręgu wyborczego i z tego okręgu zostanie wybranych 7 radnych. Decydować będzie liczba zdobytych głosów.
 8. Składam podziękowanie za dotychczasową pracę na rzecz Łukawca Radnym Gminy mijającej kadencji: Januszowi Koniowi i Janowi Kłękowi. Dziękuję Wójtowi Lesławowi Kuźniarowi z całym Zarządem Gminy za pomoc w realizacji wielu projektów, dzięki którym Łukawiec się rozwija i modernizuje. Ufam, że współpraca z przyszłym Samorządem Gminy będzie równie owocna.

 

Intencje mszalne (15 października – 21 października):

 

poniedziałek (15 października) – godz. 17.00:

+ Joanna Stróż – int. od rodziny Czekajskich;

+ Maria Kuraś –  (greg.20)   

wtorek (16 października) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Kwiatkowski – w 4 rocznicę śmierci – int. od żony;

+ Maria Kuraś –  (greg.21)

środa (17 października) – godz. 17.00: 

+ Zmarli z rodziny Wierzbickich;

+ Maria Kuraś –  (greg.22)

czwartek (18 października) –  godz. 17.00:

Dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i szczęśliwą śmierć dla Marianny;

+ Maria Kuraś – (greg.23)

piątek (19 października) – godz. 17.00:

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ryszarda;

+ Maria Kuraś –  (greg.24);

sobota (20 października) – godz. 17.00:

O błogosławieństwo Boże dla rodziny Anny i Dawida;

+ Maria Kuraś –  (greg.25)

niedziela (21 października):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

14.00  – + Józef Ślęzak – int. od żony z rodziną;

+ Maria Kuraś –  (greg.26)