1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom Marioli i Rafałowi Lasotom, życząc im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia w ich małżeńskim życiu. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Gancarz, Kuźniar, Chmiel, Poźniak, Michałek.
  3. Różaniec przed sumą 23 września poprowadzi Róża pani Marii Myrda.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca (21 września). Zapraszam i zachęcam do udziału we Mszy św., do modlitwy i do przedstawiania swych intencji w Nowennie do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek (21 września) na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież kl. III gim. i VIII sp., przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W sobotę (22 września) na godz. 15.00 zapraszam dzieci od kl. IV szkoły podstawowej na spotkanie Jeżeli są dzieci, które chciałyby dołączyć do tej grupy zachęcam i zapraszam.
  8. Odpowiadając na apel ks. bpa Ordynariusza, w następną niedzielę (23 września), zostanie w naszej parafii przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego Radio Via, (w którym pracuje nasz rodak ks. Tomasz Nowak). Bóg Zapłać za ofiarność.
  9. Wraz z Caritas działającą przy naszej parafii zapraszam do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce parafialnej: Dębowiec – Dukla – Komańcza. Wyjazd 29 września (sobota) o godz. 8.30. Koszt 60 zł. Zapisy w Zakrystii.
  10. Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Daję słowo”. 22 września (sobota) o godz. 19.00 spotkanie z mgr Dominiką Wąsik specjalistką od profilaktyki i terapii uzależnienia od Internetu. Zapraszam wszystkich, w szczególności rodziców, którzy na co dzień powinni chronić swoje dzieci przed zagrożeniami.
  11. Dzisiaj (16 września, niedziela), w Domu Strażaka, w II terminie o 15.30 odbędzie się zebranie wiejskie, podczas którego będzie przegłosowywany budżet sołecki na 2019 rok. W imieniu sołtysa i Rady Sołeckiej zapraszam i zachęcam do licznego udziału.

 

Intencje mszalne (17 września – 23 września):

 

poniedziałek (17 września) – godz. 18.00:

+ Anna Bieniasz – int. od rodziny Lechów z Nowej Wsi;

wtorek (18 września) – godz. 18.00: 

+ Katarzyna, Aniela, Jan i Bronisław Głowiak;

środa (19 września) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – int. od brata z rodziną;

czwartek (20 września) –  godz. 18.00:

+ Joanna Stróż – int. od dziadków Stróżów;

piątek (21 września) – godz. 18.00:

+ Helena Lech – int. od siostrzeńca Piotra z rodziną;

sobota (22 września) – godz. 18.00:

+ Andrzej i Stefania Nowak – w 10 rocznicę śmierci Stefanii;

niedziela (23 września):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – Dziękczynna za łaskę chrztu świętego wszystkich członków rodziny;

14.00  – + Mieczysław Lech – w rocznicę śmierci – int. od córki z rodziną;