1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Hazik, Kuźniar, Grzebyk, Orzech.
 2. Różaniec przed sumą 16 września poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 4. W środę, o godz. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Zapraszam wszystkich jej członków.
 5. Ks. Roman Nowak serdecznie dziękuje za wsparcie udzielone jego parafii na Madagaskarze. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 6. W piątek (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam na Mszę św. i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej parafii.
 7. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 8. W tym tygodniu przypada III sobota miesiąca. Zapraszam i zachęcam do udziału we Mszy św., do modlitwy i do przedstawiania swych intencji w Nowennie do Św. Jana Pawła II.
 9. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 10. Zachęcam do nabywania miesięcznika dedykowanego dzieciom z klas od 1 do 3, „Dominik idzie do I Komunii św.” (z płytą CD), który jest wspaniałą pomocą w przygotowaniu dzieci do Uroczystości I Komunii św. Cena 8 zł.
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku, FILIA W ŁUKAWCU, oraz Zespół Szkół w Łukawcu zapraszają na wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w ramach Narodowego Czytania. Niedziela, 9 września, plac przy Zespole Szkół i bibliotece w Łukawcu, godz. 16.00. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zachęcam do udziału.
 12. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom naszej rowerowej pielgrzymki do Leżajska oraz tym wszystkim, którzy nam pomogli ją zorganizować i zabezpieczyć: wójtowi gminy p. Lesławowi Kuźniarowi, p. Leszkowi Chmielowi ze Straży Gminnej, p. Karolowi Ząbikowi oraz Policji. Dziękuję p. sołtysowi Mariuszowi Więckowi i p. Oktawii Gołąb oraz naszym strażakom, którzy nam towarzyszyli z samochodem strażackim.
 13. Sołtys wsi Łukawiec informuje o możliwości wpłaty 3 raty podatku rolnego i od nieruchomości: w budynku Akademii Dobrego Życia na Golonkówce – 14 września (piątek), od godz. 14.00 do 16.00; Dom Strażaka – 15 września (sobota), od godz. 9.00 do 11.00; Budynek po przedszkolu – Łukawiec Dolny – 15 września (sobota), od godz. 13.00 do 15.00.
 14. 16 września (niedziela), w Domu Strażaka, w II terminie o 15.30 odbędzie się zebranie wiejskie, podczas którego będzie przegłosowywany budżet sołecki na 2019 rok. W imieniu sołtysa i Rady Sołeckiej zapraszam i zachęcam do licznego udziału.

 

Intencje mszalne (10 września – 16 września):

 

poniedziałek (10 września) – godz. 18.00:

+ Anna Bieniasz – int. od rodziny Małeckich;

wtorek (11 września) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – int. od córki Agnieszki z rodziną;

środa (12 września) – godz. 18.00: 

+ Joanna Stróż – int. od brata i rodziców;

czwartek (13 września) –  godz. 18.00:

+ Kazimierz Lęcznar – int. od córki Agnieszki z rodziną;

piątek (14 września) – godz. 18.00:

+ Józef, Stanisław, Maria i zmarli z rodziny;

sobota (15 września) – godz. 18.00:

Dziękczynna w 50 rocznicę sakramentu małżeństwa Janiny i Stanisława, z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski na dalsze lata życia.

niedziela (16 września):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – W intencji Edyty i Krzysztofa – z okazji 10 rocznicy ślubu, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

14.00  – + Joanna Stróż – int. od dziadków;