1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii misjonarza ks. Romana Nowaka, który od kilkudziesięciu lat pracuje na Madagaskarze. Jego parafię na Madagaskarze oraz jego pracę misyjną będziemy mogli wspomóc poprzez ofiarę złożoną do puszki – serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
  2. Dzisiaj Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która z wieńcem udała się na tę uroczystość.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Hajduk, Komorowski, Miś, Gancarz, Kluz.
  4. Różaniec przed sumą 9 września poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  5. W poniedziałek – 3-go września – początek Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8.00 w kościołach Łukawca zostaną odprawione Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła dzieci, młodzież, rodziców i  nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na te nadchodzące miesiące nauki. Szczególnie zapraszam dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławach jako „pierwszaki”. Zapraszam ich do kościoła z nowymi plecakami i pomocami szkolnymi, które zostaną poświęcone. Uroczystości w Szkole rozpoczną się o godz. 9.30.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  7. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam młodzież z klasy III gim. i kl. VIII SP, która w tym roku szkolnym przyjmie sakrament bierzmowania, oraz młodzież klasy VII, która rozpoczyna okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Zapraszam na Mszę św. również rodziców tej młodzieży.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  9. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00Od godz. 16.30  możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego.
  10. W sobotę Święto Narodzenia Matki Bożej. Msza św. o godz. 7.30 z poświęceniem ziarna siewnego. Po niej wyruszy nasza rowerowa pielgrzymka do Leżajska. Nie wszystkie osoby potwierdziły udział w pielgrzymce, dlatego od jutra do środy będą mogli zapisać się inni chętni. W środę definitywnie zamkniemy listę.
  11. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku,  FILIA W ŁUKAWCU, oraz Zespół Szkół w Łukawcu zapraszają na wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w ramach Narodowego Czytania. Niedziela, 9 września, plac przy Zespole Szkół i bibliotece w Łukawcu, godz. 16.00. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zachęcam do udziału.

 

 

Intencje mszalne (3 września – 9 września):

 

poniedziałek (3 września):

– godz. 8.00:  W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji i nauczycieli i pracowników niepedagogicznych ZS w Łukawcu, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym – int. od pani Dyrektor Małgorzaty Kowal

– godz. 18.00: + Anna Bieniasz – int. od rodziny Nowaków;

wtorek (4 września) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – int. od córki Urszuli z rodziną;

środa (5 września) – godz. 18.00: 

+ Maria i Kazimierz – w rocznicę śmierci Kazimierza;

czwartek (6 września) –  godz. 18.00:

+ Joanna Stróż – int. od brata i rodziców;

piątek (7 września) – godz. 18.00:

+ Helena i Józef Nowak – w 1 rocznicę śmierci Heleny;

sobota (8 września) – godz. 7.30:

+ Maria i Mieczysław Wiercioch;

niedziela (9 września):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Emilia i Józef Barszczowscy – w rocznicę śmierci Emilii;

14.00  – W 20 rocznicę ślubu Joanny i Grzegorza – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;