1. Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie przy Katedrze. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która z wieńcem udaje się na tę uroczystość.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za złożoną ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom Kamili i Ferhatowi Karayamaç, życząc im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Grata, Szubart, Bożek, Dragan, Pustelak.
  3. Różaniec przed sumą 2 września poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  5. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W następną niedzielę – 2-go września w naszej parafii będziemy gościć misjonarza Romana Nowaka, który od kilkudziesięciu lat pracuje na Madagaskarze, a obecnie przebywa w swej rodzinnej parafii i wzmacnia swoje zdrowie. Jego parafię na Madagaskarze, jego pracę misyjną wspomożemy ofiarą złożoną do puszki – serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
  7. 2 września – Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Delegacje z wieńcami z naszej parafii zachęcam do udziału w tych uroczystościach, które są pięknym wyrazem wdzięczności wobec Matki Bożej i Bożej Opatrzności.
  8. Początek Nowego Roku Szkolnego w poniedziałek 3 września. Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, uroczystości w szkole o godz. 9.30.
  9. Nasza pielgrzymka rowerowa do Leżajska została przełożona na dzień 8 września (sobota), mamy nadzieje, że dopisze nam pogoda. Po konsultacji ze służbami porządkowymi musimy ograniczyć pielgrzymkę do 60 osób. Poruszanie się większą grupa po drogach publicznych mogłoby stwarzać zagrożenia. W zakrystii jest lista osób, które zapisały się na pierwszy termin. W związku ze zmianą terminu proszę, aby te osoby do następnej niedzieli (2 września) potwierdziły chęć wyjazdu 8 września. Na miejsce osób, które zrezygnują będziemy mogli przyjąć innych chętnych.

 

Intencje mszalne (27 sierpnia – 2 września):

 

poniedziałek (27 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Anna Bieniasz – int. od Kazimiery Urban;

wtorek (28 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – int. od żony;

środa (29 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Andrzej i Władysław;

 czwartek (30 sierpnia) –  godz. 18.00:

+ Kazimierz Lęcznar – int. od żony;

piątek (31 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stefania i Jan Pietraszek;

sobota (1 września) – godz. 18.00:

+ Józef i Maria Pachorek;

niedziela (2 września):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  – + Stanisław i Stanisława Orzech – w rocznicę śmierci Stanisławy;

14.00  – + Kazimierz Lęcznar – int. od córki Urszuli z rodziną;