1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła. Dziękuję za ich pracę oraz za ofiarę. Za wystrój kościoła dziękuję nowożeńcom Adrianowi i Annie Smolarskim oraz Jakubowi i Annie Ząbczykom, którym życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Pawlus, Pawlus, Tomaka, Ruszała i Sasiela.
  3. Różaniec przed sumą 26 sierpnia poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
  4. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dziękuję tym, którzy postarali się o wieńce, które stały się symbolem naszej wdzięczności wobec Boga. Dziękuję za dary przyniesione w procesji, za obecność i modlitwę. Dziękuję Paniom z KGW i Łukawianom, dziękuję Paniom i Panom z początku Łukawca. Niech Miłosierny Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem każde dobro, a Matka Boża Miłosierdzia niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji
  6. W niedzielę (26 sierpnia) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ.
  7. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcam do udania się do Katedry z naszymi, parafialnymi wieńcami.

 

Intencje mszalne (20 sierpnia – 26 sierpnia):

 

poniedziałek (20 sierpnia) – godz. 18.00: 

        + Anna Bieniasz – int. od Ewy i Danuty z domu Michałek;

wtorek (21 sierpnia) – godz. 18.00: 

         W int. dzieci I komunijnych i osób im towarzyszącym, którzy tego roku pielgrzymowali na                                 Jasną  Górę – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej;

środa (22 sierpnia) – godz. 18.00: 

         + Bożena Jankowska – w 5 rocz. śmierci;

czwartek (23 sierpnia) –  godz.   18.00:

         + Franciszek Wiercioch – int. od żony;

piątek (24 sierpnia) – godz. 18.00:

         + Józefa, Stanisław i Andrzej Grata;

         + Kazimierz Lęcznar – int. od rodziny Cieślów i Nędzów;

sobota (25 sierpnia) – godz. 7.30:

         + Kazimierz Lęcznar – int. od żony;

niedziela (26 sierpnia):

          7.30  –   + Maria Litwin – w 8 rocznicę śmierci;
          10.30  – + Maria i Fabian Wiercioch;

          14.00  – W int. parafian;