1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Goraj, Kluz, Kluz, Dziuba, Głowiak.
  2. Różaniec przed sumą 5 sierpnia poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  4. W czwartek (2 sierpnia) istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunculi”. Zachęcam do modlitwy w naszym kościele. Jest to również I czwartek miesiąca – zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, którzy nam pomagają, naszych księży rodaków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek (2 sierpnia) możliwość spowiedzi od godz. 16.30 – zapraszam wszystkich, którzy obchodzą I piątki miesiąca i wszystkich, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
  5. I piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św.
  6. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00 (proszę zgłaszać chorych w zakrystii) i o godz. 18.00 Msza św., na którą zapraszam w szczególności Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  7. Miesiąc sierpień, który rozpoczniemy w środę, tradycyjnie już przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy też, że sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych – we środę rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  8. W sobotę (4 sierpnia) wyrusza 41 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszam do duchowego towarzyszenia pielgrzymom poprzez śledziennie relacji na antenie Radia Via. Pątników z naszej parafii, którzy wyruszą na trasę pielgrzymkową, zapraszam na Mszę św. w piątek – będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla nich.
  9. 4 – 5 sierpnia obchodzić będziemy Dni Łukawca. Zachęcam do wzięcia udziału w planowanych imprezach. Odbędą się gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych. Życzę, aby ten czas wypełniony radością i godziwą zabawą jeszcze bardziej zjednoczył naszą wspólnotę parafialną. Więcej szczegółów na plakatach.

 

 

Intencje mszalne (30 lipca – 5 sierpnia):

 

poniedziałek (30 lipca) – godz. 8.00: 

+ Julia Wiercioch – int. od Krystyny i Mieczysława Dworaków z rodziną;

+ Emilia Dragan – (gr.30) – zakończenie Mszy św. gregoriańskich;

+ Józefa Grata – int. od Józefa i Danuty Bieniek;

wtorek (31 lipca) – godz.  18.00: 

+ Karolina i Augustyn Wiercioch

+ Józefa Grata – int. od rodziny Kubickich;

środa (1 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Ludwika i Andrzej Kuźniar;

+ Józefa Grata – int. od rodziny Kamińskich z Jasionki;

 czwartek (2 sierpnia) –  godz.   18.00:

W 4 rocznicę urodzin Natalii – z prośbą o opiekę Jezusa Miłosiernego i Maryi Matki Miłosierdzia;

+ Kazimierz Lęcznar – int. od swatów z Wólki Podleśnej;

 piątek (3 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria Tomaka – w 16 rocz. śmierci;

+ Kazimierz Lęcznar – int. od swatów z Wólki Podleśnej;

sobota (4 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Bronisław i Bronisława – w 34 rocznicę śmierci Bronisława;

+ Kazimierz Lęcznar – int. od chrześnicy z rodziną;

niedziela (5 sierpnia):

7.30  –   + Stanisław i Andrzej Grata;
10.30  – + Maria i Władysław Chmiel;

14.00  – W int. parafian;

+ Kazimierz Lęcznar – int. od Mariana Wilka;