1. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji 40lecia naszej parafii: Radzie Parafialnej, OSP, Kołu Gospodyń Wiejskich, Zespołowi Łukawianie, Parafialnemu Caritas, Akcji Katolickiej, dzieciom, młodzieży, scholi z Panią Jolantą Wojewódką, oazie, ministrantom oraz Pani Agnieszce Rogali za udekorowanie kościoła i pani Elżbiecie Ząbek za pomoc w doborze tekstów, panu organiście, pani Monice Sobolewskiej, pani Aleksandrze Gancarz, pani Magdalenie Nowak – Harko, pani Oktawii Gołąb, pani Marii Baran, panu Kazimierzowi Nowakowi, panu Kazimierzowi Barłodze i panu kościelnemu. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w uroczystej Mszy św. za ich dziękczynną modlitwę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kamiński, Głowiak, Sierżęga, Wąs i Kamiński.
  3. Różaniec przed sumą 1 lipca Róża pani Zofii Jankowskiej.
  4. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w środę po Mszy św. – zachęcam do przedstawiania swoich próśb.
  5. W piątek (29 czerwca) UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – odpust w kościele parafialnym w Łukawcu Dolnym. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W tym dniu zbierana jest składka utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

 

Intencje mszalne (25 czerwca – 1 lipca):

 

poniedziałek (25 czerwca) – godz. 18.00:

+ Julia Wiercioch – int. od rodziny Orzech z Rzeszowa;

wtorek (26 czerwca) – godz. 18.00:

+ Bronisław i Katarzyna

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok

środa (27 czerwca) – godz. 18.00:

+ Antonina i Paweł Więcek

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 czwartek (28 czerwca) – godz. 18.00:

+ Krystyna Ślęczka – int. od rodziny Dominów;

W 10 rocznicę ślubu Małgorzaty i Mariusza – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla nich i ich dzieci.

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

piątek (29 czerwca) Uroczystość Piotra i Pawła:

godz. 8.00 – + Julia Wiercioch – int. od Genowefy Kania;

godz. 18.00 – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. od Róży p. Józefy Miś;

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 sobota (30 czerwca) – godz. 18.00:

W 45 rocznicę ślubu Józefa i Marii – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Stanisław Noga – int. od Ewy i Danuty z domu Michałek;

 niedziela (1 lipca):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  W 80 rocznicę urodzin Jana – o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

14.00  –  W 40 rocznicę ślubu Aleksandry i Janusza – w podziękowaniu Jezusowi Miłosiernemu i Maryi Matce Miłosierdzia za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo;

+ Emilia Dragan – początek Mszy św. gregoriańskich (gr.1);