„Oby mi Bóg dał słowa odpowiednie do myśli i myślenie godne tego co mi dano.”

Taką sentencję 25 lat temu obrał sobie na drogę swego kapłaństwa nasz rodak ks. prof. Waldemar Cisło. Dziś uczestnicząc w uroczystej  Eucharystii  koncelebrowanej, której przewodniczył ks. bp Jan Ozga razem z jubilatem dziękujemy Bogu za dar Jego kapłaństwa i modlimy się o wszelkie potrzebne łaski dla Niego.

Jak wspominali goście, przyjaciele i współpracownicy ks. Waldemara, Jego kapłaństwo to jedna wielka służba człowiekowi w potrzebie na wielu płaszczyznach życia. Swoim taktem i pragmatyzmem otwiera granice w różnych zakątkach świata po to, by nieść tam nadzieję poprzez swoją misję. Obrane zaś motto jest trafnym podsumowaniem jego pracy, bo nie boi się mówić prawdy nawet jeśli jest ona niewygodna, a Jego myślenie wybiega poza krótkowzroczne schematy.

W tak uroczystym dniu życzymy Ci drogi jubilacie, by Twoje drogi życia były zgodne ze ścieżkami, które wyznaczył dla Ciebie sam Mistrz. Twoja praca niech przynosi pożytek ludziom tu na ziemi, a Tobie pozwalała się uświęcać byś w ostatecznym rozrachunku mógł powiedzieć za św. Pawłem „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.”

                                                                                                                                         Szczęść Boże

 

tekst: Agnieszka Rogala