1. Dzisiaj, 17 czerwca, świętujemy 40lecie naszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu. Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 15.00 przewodniczył będzie J.E. Ks. bp Kazimierz Górny. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej Mszy św. i do modlitwy dziękczynienia.
  2. Dzisiaj również III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękuję szczególnie państwu Tomaszowi i Marcie Bieleckim i Józefowi i Alicji Miś za ofiary złożone z racji 40lecia naszej parafii.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 200 zł. Za pomoc w przystrojeniu kościoła kwiatami dziękujemy nowożeńcom Marzenie i Krzysztofowi Tarnawskim, życząc im Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Miłosierdzia w ich małżeńskim życiu. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuraś, Duda, Michałek, Piwowar, Tomaka.
  4. Różaniec przed sumą 24 czerwca Róża pana Stanisława Chmiela.
  5. We wtorek, 19 czerwca, na godz. 19.00 zapraszam dzieci i młodzież z LSO, Oazy, Scholi i Szkolnego Koła Caritas na spotkanie przy grillu wieńczące rok naszych działań duszpasterskich. Spotkanie potrwa do godz. 21.00.
  6. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia w środę po Mszy św. – zachęcam do przedstawiania swoich próśb.
  7. W naszej diecezji trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii naszej diecezji. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą środę, 20-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci ze Scholi i Oazy; od 19.30 do 20.00 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Anieli Michałek, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej; od 20.00 do 20.30 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś; od 20.30 do 21.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel;
  8. W piątek (22.06.) zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, a następnie spotkanie w szkole o godz. 9.30.
  9. W piątek, po Mszy św. spotkanie z naszym rodakiem ks. Tomaszem Nowakiem. Ks. Tomasz nie tylko jest dyrektorem Radia Via, rzecznikiem prasowym Kurii Diecezjalnej, wykładowcą WSD w Rzeszowie, ale również jest poetą i dramatopisarzem. Podczas spotkania podzieli się swoimi przemyśleniami na temat różnych form posługi słowa w Kościele i opowie nam o najnowszym swoim dziele dramacie „Dokąd nie chcesz”.
  10. „Odnów oblicze” – pod takim hasłem 4 sierpnia wyruszy 41 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do grupy  św. Wojciecha. Spotkanie organizacyjne tej grupy odbędzie się 22 lipca (niedziela) w Parafii Rzeszów Fara o godz. 12.15.  Informacje na temat innych grup na stronie: pielgrzymka.rzeszow.pl
  11. Jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Torunia. Chętni do udziału w tym naszym parafialnym wyjeździe mogą zgłaszać się do zakrystii.

 

Intencje mszalne (18 czerwca – 24 czerwca):

 

poniedziałek (18 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Emilia Dragan – int. od sąsiadów;

wtorek (19 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Maria Nowak – int. od brata Stefana;

środa (20 czerwca) – godz. 18.00:

+ Janina, Mieczysław i Wojciech – w rocznicę śmierci Janiny;

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 czwartek (21 czerwca) – godz. 18.00:

+ Maria Nowak – int. od brata Stanisława;

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 piątek (22 czerwca):

godz. 8.00W int. nauczycieli i uczniów ZS w Łukawcu – dziękczynna za miniony rok szkolny z prośbą o szczęśliwie przeżyte wakacje.

godz. 18.00W int. Ojczyzny i naszej parafii – int. z Róży p. Józefy Nowak;

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 sobota (23 czerwca) – godz. 18.00:

W intencji dusz czyśćcowych;

+ Maria Nowak – od zarządu i pracowników firmy Vidok.

 niedziela (24 czerwca):

7.30  –   + Jan Komorowski – z okazji imienin;

10.30  –  W 10 rocznicę ślubu Eweliny i Wiesława – dziękczynna za dar rodzicielstwa i za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia; 2) + Wiesław Dobrzański – w 2 rocz. śmierci;

14.00  –  W int. parafian;