1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 270 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Makara, Węglowski, Golonka, Ryndak i Ryndak.
 2. Różaniec przed sumą 31 maja poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch, 3 czerwca Róża pani Józefy Nowak.
 3. Dzisiaj, 27 maja, przy Domu Strażaka Piknik Rodzinny, na który zapraszamy WSZYSTKICH – starszych, młodszych, dzieci i młodzież. Będzie wiele atrakcji. Od godz. 19.30 zabawa taneczna dla starszych. Całkowity dochód przeznaczymy dla naszych dzieci z Zespołu Szkół w Łukawcu, do dyspozycji Rady Rodziców. Gorąco zachęcam i zapraszam.
 4. We wtorek, 29 maja, od godz. 16.00 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała i przed I piątkiem miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania.
 5. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia połączona z nabożeństwem majowym w środę po Mszy św. – zachęcam do przedstawiania swoich próśb.
 6. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku. Bardzo dziękuję za modlitwę: w kościele i przy kapliczkach. Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku we czwartek, w kościele po Mszy św. o godz. 7.30.
 7. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30. (nie będzie Mszy św. o 14.00). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, która odbędzie się po Sumie: zapraszam Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń w strojach ludowych, zapraszam Rodziców z dziećmi – chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne.  Zapraszam do  niesienia baldachimu podczas procesji Bożego Ciała: od kościoła do 1 ołtarza – panów z Parafialnego Zespołu Caritas, od 1 do 2 ołtarza panów z Róży Józefa Stróża, od 2 do 3 ołtarza druhów z OSP, od 3 do 4 ołtarza ojców dzieci pierwszokomunijnych i od 4 ołtarza do kościoła panów z Rady Parafialnej.
 8. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.
 9. Organizatorzy zapraszają na kolejny Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 10. I piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00.
 11. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać do pana kościelnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 12. W następną niedzielę, 3 czerwca, na Mszy św. o godz. 10.30 świętować będziemy jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Waldemara Cisło. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej Mszy św. i do wspólnej modlitwy.
 13. Na parkingu za przedszkolem stoi kontener, do którego możemy składać makulaturę. Dochód ze sprzedaży tej makulatury przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Czadzie, w Afryce. Zachęcam do włączenia się do tej akcji.
 14. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajduje się on na: festiwalwiary.pl.

 

Intencje mszalne (28 maja – 3 czerwca):

 

poniedziałek (28 maja) – godz. 18.00: 

+ Emilia Dragan – int. od współpracowników Krystyny z 5 LO;

+ Helena Nowak –greg. (15);

 wtorek (29 maja) – godz. 18.00: 

+ Maria Kuraś – int. od męża;

+ Helena Nowak – greg.(16)

 środa (30 maja) – godz. 18.00:

+ Emilia Dragan – int. od rodziny Koszulińskich z Wólki Podleśnej;

+ Helena Nowak – greg.(17)

 czwartek (31 maja) – Boże Ciało:

7.30  –   1) W int. parafian; 2) +Bronisław Barłoga – w rocznicę śmierci;

10.30  –  1) Dziękczynna za dar życia Dawidka, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego na dalsze lata życia; 2) + Helena Nowak – greg.(18);

+ Ewa Wiercioch

 piątek (1 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stefania Miś – w 3 rocz. śmierci i + Andrzej Miś;

+ Helena Nowak – greg.(19)

+ Maria Nowak – int. od rodziny Gawłów;

 sobota (2 czewca) – godz. 18.00:

+ Katarzyna, Piotr i Władysława;

+ Helena Nowak – greg.(20)

+ Maria Nowak – int. od Marii Głowiak i Józefy Śliż;

 niedziela (3 czerwca):

7.30  –   + Maria Nowak – int. od męża;

10.30  –  W int. ks. Waldemara Cisło – w 25 rocznicę święceń kapłańskich – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata kapłańskiego życia;

14.00  –  W int. parafian;

+ Helena Nowak – greg.(21)