1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za wystrój kościoła. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Drzał, Żywiec, Rogala, Kasiak, Kasiak.
 2. Różaniec przed sumą 13 maja poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
 3. W zakrystii można jeszcze nabyć książki autorstwa ks. Waldemara Cisło.
 4. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam na nie wszystkich, szczególnie zaś dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy w następne dni.
 5. Dziękuję za wywieszenie naszych Flag Narodowych i Maryjnych.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości
  I Komunii św. oraz uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej. Dziękuję pani Jolancie Wojewódka, panu Organiście Tomaszowi Piwowarowi i paniom Monice Sobolewskiej i Gabrieli Sasiela za oprawę muzyczną Mszy św. Dziękuję panu kościelnemu za okazaną pomoc.
 7. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).
 8. We wtorek Uroczystość św. Stanisława BM.
 9. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia połączona z nabożeństwem majowym w środę po Mszy św.
 10. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. 11 maja, w piątek, w kościele parafialnym w Stobiernej rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez Ruch Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej. Szczegóły w gablocie i na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcam do udziału.
 12. W sobotę, 12 maja, na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, przedstawicieli Caritas i Akcji Katolickiej, Koła Gospodyń Wiejskich i OSP w Łukawcu na spotkanie organizacyjne przed Piknikiem Parafialnym.
 13. W następną niedzielę świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 (jeśli tylko dopisze pogoda) pójdziemy z procesją na cmentarz, aby naszym bliskim zmarłym, poprzez naszą modlitwę, zanieść tę radosną nowinę, że Jezus w niebie wszystkim nam przygotował miejsce.
 14. W niedzielę, 13 maja, w wielu kościołach naszej diecezji, m. in. W Terliczce, rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. Zachęcam do udziału i do modlitwy.

 

Intencje mszalne (7 maja – 13 maja):

 

poniedziałek (7 maja) – godz. 18.00:

+ Emilia Dragan – int. od wnuczki Anety z rodziną;

 wtorek (8 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław i Stanisława Dzioban;

środa (9 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Beaty z rodziną;

+ Maria Kuraś – int. od koleżanek córki Barbary;

czwartek (10 maja) – godz. 18.00:

+ Marian Sowa;

piątek (11 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Anieli Noga;

sobota (12 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Janiny Drzał;

+ Maria Nowak – int. od rodziny Orzechów;

niedziela (13 maja):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  + Joanna i Henryk Grocholscy;

14.00  –  W int. Karoliny – z okazji 18-tych urodzin – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;