1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kuźniar, Drupka, Miś, Zięba i Myrda.
 2. Różaniec przed sumą 3 maja poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej i 6 maja Róża pani Anieli Michałek.
 3. W zakrystii można jeszcze nabyć flagi narodowe i maryjne.
 4. We wtorek początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, a w szczególności dzieci, i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła.
 5. Chciałbym zachęcić wszystkich, do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą. Dniami modlitw przy kapliczkach niech będą przede wszystkim 3 maja i wszystkie soboty miesiąca maja.
 6. We wtorek, o godz. 11.00 sakrament pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych. Od godz. 16.30, możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu, abyśmy wszyscy mogli świętować pojednani z Bogiem.
 7. W środę Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.
 8. W środę zapraszamy wszystkich na spotkanie z naszym rodakiem Waldemarem Cisło, które odbędzie się o godz. 19.00. Spotkanie będzie poświęcone pracy i doświadczeniom ks. Waldemara, które zdobył organizując pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.
 9. Czwartek3 majaUroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, siedmioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom całej parafii. Dla dzieci pierwszokomunijnych Biały Tydzień trwał będzie do czwartku następnego tygodnia. 3 maja o godz. na Mszy św. o godz. 14.00 Rocznicę I Komunii Świętej przeżywać będą dzieci z klasy IV.
 10. Piątek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana. Święto patronalne wszystkich strażaków. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych już w stanie spoczynku.
 11. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00.
 12. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 8.30. Chorych proszę zgłaszać do pana kościelnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” z Łąki organizuje w dniach 25-27 maja wycieczkę do Lwowa. W programie między innymi zwiedzanie Lwowa i spektakl w Operze. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą kontaktować się z p. Marią Kloc.
 14. Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, ze 14 maja na terenie parkingu za Przedszkolem, obok stadionu, w godzinach od 11.00 do 18.00 odbędzie się mobilna zbiórka odpadów problemowych. Szczegóły w gablocie.

 

Intencje mszalne (30 kwietnia – 6 maja):

 

poniedziałek (30 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Emilia Pokrzywa – int. od chrześniaka Ryszarda z rodziną;

+ Maria Polak – int. od rodziny Jankowskich z Czarnej;

wtorek (1 maja) – godz. 18.00: 

+ Maria Polak – int. od Róży p. Janiny Drzał;

+ Maria Polak – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

środa (2 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Janiny Chmiel;

+ Maria Kuraś – int. od Zofii;

 czwartek (3 maja):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  W int. Dzieci Pierwszokomunijnych – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

14.00  –  W int. Dzieci obchodzących Rocznicę  I Komunii Świętej – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

+ Maria Kuraś – int. od chrześniaka Krzysztofa Rysia z rodziną;

piątek (4 maja) – godz. 18.00:

W int. Druhen i Druhów z OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

+ Maria Kuraś – int. od szwagra Stanisława z rodziną;

sobota (5 maja) – godz. 18.00:

W int. Sióstr Różańcowych i ich rodzin – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Róży p. Marii Myrda;

+ Maria Kuraś – int. od rodziny Rysiów z Krasnego;

niedziela (6 maja):

7.30  –   + Stanisław Gancarz – int. od żony;

10.30  –  + Ewa Wiercioch;

14.00  –  W int. parafian;

+ Maria Kuraś – int. od rodziny Rysiów z Krasnego;