1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  2. Wczoraj, w parafii pw. św. Piotra i Pawła dwanaścioro naszych młodych parafian otrzymało z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego sakrament bierzmowania. Życzę im, aby Duch Święty prowadził ich przez całe dorosłe życie. Im i ich rodzicom dziękuję za dar ołtarza, którym jest odnowiona monstrancja. Bóg Zapłać. Wszystkich nowo-bierzmowanych zapraszam na Mszę św. i krótkie spotkanie w piątek, 27 kwietnia.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Rydz, Piwowar, Domino, Moskwa, Kuźniar.
  4. Różaniec przed sumą 29 kwietnia poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej będą rozprowadzać flagi Narodowe i maryjne, które mogą przystrajać nasze domu z okazji świąt narodowych i maryjnych.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.
  7. W sobotę (28.04.) na godz. 14.00 zapraszam na spotkanie dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii św. Na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie dzieci z kl. IV.
  8. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z naszym rodakiem ks. Waldemarem Cisło, które odbędzie się 2 maja o godz. 19.00. Spotkanie będzie poświęcone pracy i doświadczeniom ks. Waldemara, które zdobył organizując pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

 

Intencje mszalne (23 kwietnia – 29 kwietnia):

 

poniedziałek (23 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Stanisława Piekło – w rocz. śmierci;

+ Maria Polak – int. od koleżanek i kolegów z pracy córki Edyty;

+ Maria Kuraś – int. od swatów Nowaków z Trzebosi;

wtorek (24 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Antonina, Wojciech i Józef;

+ Maria Polak – int. od koleżanek i kolegów z pracy córki Edyty;

środa (25 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Antonina Maślanka;

+ Maria Polak – int. od koleżanek i kolegów z pracy córki Edyty;

+ Maria Kuraś – int. od rodziny Pawlusów;

 czwartek (26 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Marek;

+ Maria Polak – int. od koleżanek i kolegów z pracy córki Edyty;

piątek (27 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Emilia Pokrzywa – int. od Natalii Pustelak z rodziną;

+ Maria Polak – int. od rodziny Miś;

sobota (28 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Aniela, Antonina i Onufry;

+ Maria Polak – int. od rodziny Miś;

niedziela (29 kwietnia):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  W int. Józefa i Danuty Nowak – z okazji 50-lecia sakramentu małżeństwa – z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

14.00  –  1) W int. Elżbiety i Bogusława – z okazji 30-lecia sakramentu małżeństwa – z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Emilia Pokrzywa – int. od rodziny Motyków;