1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku czytany jest List do Rzymian. Zapraszamy na nasze Parafialne czytanie Pisma Świętego dzisiaj, 15 kwietnia, o godz. 15.00.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać za zakupione kwiaty Dariuszowi i Katarzynie Golonkom, którzy zawarli małżeństwo sakramentalne. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia w ich małżeńskim życiu. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kieca, Madej, Kloc, Kwolek, Nowak.
 4. Różaniec przed sumą 22 kwietnia poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
 5. Dziękuję panom, którzy przyszli z pomocą do prac przy plebani. Bóg zapłać.
 6. Został zamontowany witraż Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczyste poświęcenie tego witraża połączymy z obchodami 40-lecia naszej parafii, które odbędą się 17 czerwca. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim fundatorom witraża – Maryja, Matka Miłosierdzia niech wyprasza dla nich wszelkie potrzebne łaski.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i Nowennie do św. Jana Pawła II.
 9. W piątek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi dla młodzieży, która w sobotę przystąpi do sakramentu bierzmowania, dla ich rodziców i świadków.
 10. W sobotę (21.04.) na godz. 14.00 zapraszam na spotkanie dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii św. Na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie dzieci z kl. IV, które w 3 maja o godz. 14.00 będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii świętej.
 11. W IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza i początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 12. W następną niedzielę po Mszach świętych członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej będą rozprowadzać flagi Narodowe i maryjne, które mogą przystrajać nasze domu z okazji świąt narodowych i maryjnych. W roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę gorąco zachęcam do wywieszania flag.

 

Intencje mszalne (16 kwietnia – 22 kwietnia):

 

poniedziałek (16 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Emilia Pokrzywa – int. od Pionu Bezpieczeństwa z Portu Lotniczego Jasionka;

+ Maria Polak – int. od siostrzenicy Anny z rodziną;

wtorek (17 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Maria Polak – int. od córki Edyty z rodziną;

środa (18 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Jacek Gaweł – w 3 rocz. śmierci;

+ Maria Polak – int. od siostrzenicy Bernadety z rodziną;

 czwartek (19 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Stanisław, Józef, Maria i zmarli z rodziny;

piątek (20 kwietnia) – godz. 18.00:

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny;

sobota (21 kwietnia) – godz. 18.00:

1) + Wojciech Chmaj; 2) Dziękczynna w 40 rocznicę sakramentu małżeństwa Bogusława i Zofii, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny;

+ Maria Polak – int. od siostrzeńca Leszka z rodziną;

niedziela (22 kwietnia):

7.30  –   + Maria i Józef Kamińscy;
10.30  –  + Maria Polak – int. od córki Edyty z rodziną;

14.00  –  W int. parafian;

+ Maria Polak – int. od rodziny Stawarzów z Wólki Podleśnej;