1. II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasz Odpust Parafialny. Msze św.: o godz. 7.30, uroczysta Suma o 11.00, której przewodniczył będzie ks. Krzysztof Rzepka – notariusz Kurii Przemyskiej i ostatnia Msza św. o godz. 14.00. Po wszystkich Mszach świętych dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i członkowie Parafialnego Zespołu Caritas  zbierają dzisiaj datki do puszek na rzecz Caritas Diecezjalnej.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwietniki. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, 3 rodziny Pudło, Krupa.
 3. Różaniec przed sumą 15 kwietnia poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone do puszek na pomoc rodzinie Drzałów. Pieniążki, przez Radę Sołecką, zostały przekazane już poszkodowanym w pożarze, którzy wyrazili ogromną wdzięczność. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pośpieszyli z pomocą materialną lub przekazali pieniążki bezpośrednio przez Pana Sołtysa.
 5. Dziękuję paniom i panom, którzy postarali się o piękny wygląd obejścia kościoła i plebani, upiększając w ten sposób naszą uroczystość odpustową.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do uczestnictwa i przedstawiania swoich intencji.
 7. W sobotę (14.04.) na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii św.
 8. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 9. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony
  z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zapraszamy na nasze Parafialne czytanie Pisma Świętego w następną niedzielę, 15 kwietnia o godz. 15.00.
 10. Zachęcam rodziców do wysłania swych dzieci na oazowe wakacyjne turnusy rekolekcyjne. Turnus trwa 2 tygodnie, koszt 530 zł. (zaliczka 200 zł.). Internetowe zapisy zaczynają się w następny poniedziałek. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego chętnych proszę się o zgłaszanie do następnej niedzieli. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i parafialnym FB.
 11. Zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce diecezjalnej do bośniackich i chorwackich sanktuariów maryjnych z pobytem z Medjugorie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 25 czerwca do 1 lipca 2018. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe z wpłatą 1 zaliczki w najbliższą środę, 11 kwietnia, o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Więcej informacji na naszym FB parafialnym. Planujemy w tym roku również pielgrzymkę parafialną, trzydniową, pod koniec lipca, szlakiem piastowskim, Toruń-Gniezno- Poznań. Szczegółowy program i koszt podam pod koniec kwietnia.
 12. Oficjalne obchody X Tygodnia Biblijnego połączonego z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego w naszej diecezji rozpoczną się w sobotę, 14 maja, w kościele św. Krzyża w Rzeszowie  (ul. 3 Maja)  Mszą św. o godz. 18.30, po czym rozpocznie się czytanie Pisma św. do godz. 24.00. W niedzielę, 15 maja, o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej będzie miała miejsce Msza św. inaugurująca X Tydzień Biblijny pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego. Po Mszy św. w „sali papieskiej” wykład ks. prof. A. Kubisia (KUL).

Intencje mszalne (9 kwietnia – 15 kwietnia):

 

poniedziałek (9 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Emilia Pokrzywa – int. od rodziny Ciupaków;

+ Maria Polak – int. od chrześnicy Wiesławy;

wtorek (10 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Andrzej i Czesława Kamińscy – w rocz. śmierci Andrzeja – int. córki z rodziną;

środa (11 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Antonina i Józef Moskwa – w rocz. śmierci Józefa;

+ Maria Polak – int. od Anny i Tadeusza Bieleckich;

 czwartek (12 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Andrzej i Katarzyna Chmiel;

piątek (13 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Maria Polak – int. od córki Renaty z rodziną;

sobota (14 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Maria Polak – int. od córki Edyty z rodziną;

niedziela (15 kwietnia):

7.30  –   W int. parafian;

10.30  –  + Józef i Bronisława Lech – w rocz. śmierci Bronisławy;

14.00  –  + Maria i Alfred Chmiel;

              + Maria Polak – int. od rodziny Draganów;