1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna – w tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Dziękuję również wszystkim tym, którzy składają specjalne ofiary na „Kwiaty do Grobu Pańskiego”.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Rzucidło, Stysiał, Dec, Porada i Chyłek.
 3. Różaniec przed sumą 25 marca poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 4. W poniedziałek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam na Mszę św. szczególnie solenizantki i solenizantów, których w naszej parafii nie brakuje.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy
  i przedstawiania swoich intencji.
 6. W wyznaczonych sklepach oraz w przedsionku kościoła wystawione zostały kosze na żywność trwałą, środki chemiczne oraz środki opatrunkowe. Złożone dary Caritas Parafialna przekaże rodzinom potrzebujących z naszej parafii, oraz głównie mieszkańcom Ukrainy. Ks. Stanisław Irysik, aby móc przekazać dary swoim parafianom przed świętami, będzie chciał odebrać je od nas w najbliższy czwartek. Serdeczne Bóg Zapłać za dar serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 7. 23 marca, w najbliższy piątek, odbędzie się w naszej parafii Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Golonkówki. Zapraszam WSZYSTKICH, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Róże Różańcowe, sportowców, Akcję Katolicką, Caritas, Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie, Służbę Liturgiczne, Szkolne Koło Caritas, Oaza, ojców, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków i proszę ich o kierowanie ruchem oraz o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po niej Droga Krzyżowa. Jako pierwsi podejmą krzyż ojcowie. Bardzo proszę wszystkich o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 8. W sobotę 24 marca w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna: przed południem od godz. 9.00 do 12.00 (z przerwą od godz. 10.30 do 11.00) i po południu od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od godz. 16.30 do 17.00).
 9. W najbliższe dni odbędą się spowiedzi w dekanacie: w środę w Łukawcu Dolnym (od godz. 10.00) i w niedzielę w Terliczce (od godz. 14.00). W związku ze spowiedziami w dekanacie, w tym tygodniu nastąpi zmiana w godzinach odprawiania Mszy św.: od poniedziałku do środy o godz. 18.00, czwartek o godz. 7.30, piątek i sobota godz. 18.00.
 10. W sobotę, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą w intencji ochrony życia poczętego i o możliwość poczęcia nowego życia. Zapraszam tych, którzy będą chcieli podjąć duchową adopcję, jak również kobiety oczekujące narodzin swego dziecka. Otrzymają one okolicznościowe błogosławieństwo
 11. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
 12. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wspólny, autokarowy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu. Wyjazd w Niedzielę Palmową (25 marca) o godz. 16.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w piątek, 23 marca. Rozpocznie się o godz. 20.00  Mszą  św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie (kościół garnizonowy).  Następnie wyjście w małych, liczących maksymalnie 10 osób grupach – nocą, w milczeniu, aby przeżyć choć odrobinę trudu, jaki przeżył Chrystus w czasie swej drogi na Golgotę. Zapisy odbywają się przez stronę: edk.org.pl

 

Intencje mszalne (19 marca – 25 marca):

 

poniedziałek (19 marca) – godz. 18.00: 

O Błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Józefa i Władysława;

 + Maria Polak (greg. 21);

wtorek (20 marca) – godz. 18.00: 

+ Józef Więcek;

+ Maria Polak (greg. 22);

+ Anna Noga – int. od rodziny Wierciochów z USA;

środa (21 marca) – godz. 18.00: 

+ Emilia Pokrzywa – int. od sąsiadów;

+ Maria Polak (greg. 23)

czwartek (22 marca) – godz. 7.30:

+ Maria Polak – int. od męża;

+ Maria Polak (greg. 24);

piątek (23 marca) – godz. 18.00:

+ Janina i Michał;

+ Maria Polak (greg. 25);

sobota (24 marca) – godz. 18.00: 

+ Antonina i Stefan;

+ Maria Polak (greg. 26)

+ Anna Noga – int. od rodziny Pokrzywów z USA;

niedziela (25 marca):

7.30  –  + Albina i Stanisław Tomasik – w rocznicę śmierci Albiny;

10.30  – W int. parafian;

14.00  – Dziękczynna za otrzymane łaski od Jezusa Miłosiernego z prośbą o dalszą opiekę;

+ Maria Polak (greg. 27);