1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: trzy rodziny Czekajskich, Szegda i Orzech.
 2. Różaniec przed sumą 18 marca poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy
  i przedstawiania swoich intencji.
 4. W czwartek (15 marca) o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Jacek Goleń. Hasłem, które przyświecać będzie naszym rekolekcjom będą słowa: „Bóg Miłosierny działa w naszym życiu”.
  W piątek
  Msza św. i nauka ogólna o godz. 9.00, a następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną. Nie będzie tego piątku adoracji Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Rockowa Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych i chorych. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólna, a po niej nauka stanowa dla małżonków i rodziców. W niedzielę nauki podczas Mszy św., o 14.00 Gorzkie Żale, a następnie Msza św. z nauką wieńczącą rekolekcje. Nasze rekolekcje i ks. Rekolekcjonistę polecam modlitwie wszystkich parafian.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Modlić się będziemy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego oraz w Nowennie do św. Jana Pawła II.
 6. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna – w tym miesiącu przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 7. Po niedzielnych Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł, palmy oraz inne artykuły świątecznych.
 8. W wyznaczonych sklepach oraz w przedsionku kościoła wystawione zostały kosze na żywność trwałą, środki chemiczne oraz środki opatrunkowe. Złożone dary Caritas Parafialna przekaże rodzinom potrzebujących z naszej parafii, oraz mieszkańcom Ukrainy, wśród których pracuje ks. Stanisław Irysik. Serdeczne Bóg Zapłać za dar serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 9. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na wspólny, autokarowy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu. Wyjazd w Niedzielę Palmową (25 marca) o godz. 16.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. 23 marca (piątek przed Niedzielą Palmową) odbędzie się w naszej parafii Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Golonkówki. Zapraszam WSZYSTKICH, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Róże Różańcowe, sportowców, Akcję Katolicką, Caritas, Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie, Służbę Liturgiczne, Szkolne Koło Caritas, Oaza, ojców, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków i proszę ich o kierowanie ruchem oraz o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka. Nie zapomnijmy zabrać świec lub lampionów.
 11. Sołtys wsi Łukawiec będzie przyjmował wpłaty podatku rolnego, od nieruchomości, oraz spółki wodnej. W budynku Akademii Dobrego Życia na Golonkówce – 16.03. 2018 (piątek) – od godz. 8.00 do 11.30; W Domu Strażaka – 16.03. 2018 (piątek) – od godz. 13.30 do 16.30; W Domu Ludowym w Łukawcu Dolnym  – 17.03. 2018 (sobota) – od godz. 9.00 do 12.30. Ponadto w imieniu pana sołtysa i własnym zachęcam do udziału w dzisiejszym zebraniu wiejskim. W Domu Strażaka, II termin o godz. 15.30.

 

Intencje mszalne (12 marca – 18 marca):

 

poniedziałek (12 marca) – godz. 17.00:

+ Stanisław Gancarz – int. od Dawida Świątka i Michała Kogutka;

+ Maria Polak (greg. 14);

+ Anna Noga – 3 Msze św. – 1) od rodziny Wierciochów, 2) od rodzin Wlazło i Nowak, 3) od Anny Wyżykowskiej;

+ Maria Kuraś – int. od rodziny Drzałów;

wtorek (13 marca) – godz. 17.00:

+ Bożena Jankowska;

+ Maria Polak (greg. 15);

+ Anna Noga – 2 Msze św. – 1) od koleżanek z pracy wnuczki Eweliny, 2) od wnuczki Eweliny z mężem;

środa (14 marca) – godz. 17.00:

+ Krystyna  Ślęczka – int. od rodz. Pęcków;

+ Maria Polak (greg. 16)

+ Anna Noga – 3 Msze św. – 1) od syna Marka z żoną, 2) od chrześnicy Krystyny Sobczyk z rodziną, 3) od Ewy i Danuty z d. Michałek;

+ Maria Kuraś – int. od rodziny Podwiązków;

czwartek (15 marca) – godz. 18.00:

1) + Jan i Emilia; 2) + ks. Mieczysław Paśko;

+ Maria Polak (greg. 17);

– piątek (16 marca):

Godz. 9.00 – + ks. Edward Moskal;

Godz. 17.00 – + Maria Polak – int. od męża;

+ Maria Polak (greg. 18);

sobota (17 marca):

Godz. 9.00 – + Anna Noga – int. braci Małeckich;

Godz. 18.00 – + Józef Nowak;

     + Maria Polak (greg. 19)

     + Maria Kuraś – int. od rodziny Kania;

niedziela (18 marca):

7.30  –  + Marek – w 22 rocz. śmierci;

10.30  – W int. parafian;

14.00  – + Stanisław i Maria Noga – w 4 rocz. śmierci Marii;

              + Maria Polak (greg. 20);