1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Chorzępa, Noga, Stawarz, Chmiel, Porada.
 2. Różaniec przed sumą 11 marca poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
 4. W środę na Mszę św. i krótkie spotkanie po niej zapraszam młodzież kl. III gim. przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek, 8 marca, na Mszę św. zapraszam szczególnie kobiety i wszystkich tych, którzy kobietom dobrze życzą.
 6. W piątek o godz. 17.00Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. Na piątkową Mszę św. zapraszam młodzież kl. III gim. przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców – podczas Mszy św. obrzęd wręczenia krzyży. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w tym tygodniu poprowadzi je młodzież akademicka z Rzeszowa. Zapraszam.
 7. Od poniedziałku do środy w Zespole Szkół w Łukawcu odbędą się Rekolekcje Szkolne. W poniedziałek i wtorek zajęcia będą trwały do godz. 12.00 (Świetlica pracuje normalnie), w środę zakończenie Rekolekcji w kościołach Łukawca: Dolnego o godz. 15.00 i Górnego o godz. 17.00.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 9. Po niedzielnych Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł, palmy oraz inne artykuły świątecznych.
 10. Od jutra (tj. od 5 marca) w wyznaczonych sklepach Caritas Parafialna wystawi kosze na żywność trwałą, środki chemiczne oraz środki opatrunkowe. Dary zostaną przeznaczone dla rodzin potrzebujących z naszej parafii, oraz na pomoc dla mieszkańców UKRAINY. Dary będzie można zostawić również w przedsionku kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za dar serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 11. W sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszam wszystkich lektorów, starszych i młodszych. Zapraszam na spotkanie tych, którzy chcieliby pełnić posługę lektora w naszej parafii.
 12. Sołtys wsi Łukawiec zaprasza na ZEBRANIE WIEJSKIE, które odbędzie się w Domu Strażaka 11 marca (tj. niedziela). I termin godz. 15.00. II termin godz. 15.30. W programie obrad do podjęcia kilka bardzo ważnych decyzji. Liczył się będzie każdy głos. W imieniu pana sołtysa i własnym zachęcam do udziału w zebraniu.
 13. Dom Diecezjalny TABOR zaprasza na spotkanie z p. Romanem Kluską – polskim przedsiębiorcą, filantropem, twórcą i byłym prezesem giełdowej spółki Optimus SA. Spotkanie odbędzie się w auli DD Tabor 7 marca 2018 r. godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny za okazaniem darmowej wejściówki, które można odebrać w DD TABOR, Radiu VIA, Kinie ZORZA i w księgarni SALETINA przy kościele Saletynów w Rzeszowie.
 14. DD Tabor zaprasza na rekolekcje wielkopostne pt. „Dekalog czy antyDekalog?” prowadzone przez ks. prał. Mariana Rajchela – egzorcystę Archidiecezji Przemyskiej, kierownika duchowego, kaznodzieję, pielgrzyma, duszpasterza grup, mieszkającego i pracującego w Jarosławskim Opactwie. Konferencje będą głoszone w dużej auli DD Tabor, ul. Połonińska 25, w dniach 16-18 marca 2018 r. Zapisy na rzeszow.pl.

 

Intencje mszalne (5 marca – 11 marca):

 

poniedziałek (5 marca) – godz. 17.00: 

+ Tadeusz Domino – w 9 rocz. śmierci;

+ Maria Polak (greg. 7);

+ Maria Polak – int. od córki Renaty z mężem i dziećmi – 2 Msze św.;

wtorek (6 marca) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Gancarz – int. od Klubu Sportowego ŁKS Łukawiec;

+ Maria Polak (greg. 8);

+ Maria Polak – int. od Jolanty i Pawła Michałków;

środa (7 marca) – godz. 17.00: 

+ Stanisława Nowak;

+ Maria Polak (greg. 9)

+ Maria Polak – int. od córki Edyty z rodziną – 2 Msze św.;

czwartek (8 marca) – godz. 17.00: 

+ Stanisława i Franciszek Śliż – w rocz. śmierci Stanisławy;

+ Maria Polak (greg. 10);

+ Maria Polak – 2 Msze św. – 1) od Alicji i Adama Miś; 2) od Rodziny Nowaków;

piątek (9 marca) – godz. 17.00:

+ Maria i Walenty Bieniasz;

+ Maria Polak (greg. 11)

+ Maria Polak – 2 Msze św. – 1) od rodziny Śliżów; 2) od rodziny Jasińskich;

sobota (10 marca) – godz. 17.00: 

+ Krystyna Ślęczka – int. od brata Czesława z rodziną;

+ Maria Polak (greg. 12)

+ Maria Polak – 2 Msze św. – 1) od rodziny Grzebyków; 2) od córki Renaty z mężem i dziećmi;

niedziela (11 marca):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Maria Kuźniar – w 5 rocz. śmierci;

14.00  – + Józef Bojda;

+ Maria Polak (greg. 13)

+ Maria Polak – 2 Msze św. – 1) int. od swatów z Palikówki z rodziną; 2) od rodziny Orłoś;