1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wlazło, Lech, Noga, Chmiel, Chmiel.
 3. Różaniec przed sumą 25 lutego poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia po Mszy św. wieczorowej. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
 5. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. III gim. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00 – na to nabożeństwo szczególnie zapraszam dzieci z klas od 1 do 6 SP. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam szczególnie młodzież od klasy 7 SP wzwyż i osoby pracujące.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.
 8. W piątek, 23 lutego, w Parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, szczególnie zaś młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, tj. z klas: III gim., II gim. i 7 SP.
 9. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, piątek, 23 lutego będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zechciejmy się włączyć w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie i poście we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.
 10. W sobotę spotkanie wszystkich ministrantów o godz. 11.00.
 11. Przyszła niedziela, II niedziela Wielkiego Postu to niedziela Misyjna – Ad Gentes – tego dnia przeprowadzana jest składka do puszek na cele misyjne.
 12. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.
 13. Kino Zorza w Rzeszowie oraz inne kina zapraszają od 2 marca na film „Moja Miłość”. Film twórców filmu „”Bóg nie umarł” opowiada historię, która w 1999 r. wstrząsnęła światem, gdy na teren szkoły wtargnęli dwaj uczniowie i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu uczniów i nauczyciela. „Moja Miłość” to prawdziwa historia opowiedziana oczami głównej bohaterki – Rachel Joy Scott. Rachel pokazuje jak świadomie żyć wiarą i nie ugiąć się nawet w obliczu śmierci.
 14. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w środę, 21 lutego o godz. 19.15 na kolejną Katechezę Audiowizualną, której gościem jest ppor. Karol Cierpica – oficer Wojska Polskiego, weteran uczestnik wielu zagranicznych misji wojskowych, m.in. w Afganistanie. Obecnie członek Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda w Krakowie. Brał udział w misji w Afganistanie, gdy baza wojskowa, w której przebywał została zaatakowana przez terrorystów. Życie ocalił mu młody amerykański żołnierz, który go osłaniał. Pan Karol podzieli się w swoim świadectwie z czym borykał się po powrocie do Ojczyzny, jak wyglądała wtedy jego relacja z Bogiem oraz dlaczego żołnierz zaczął uczęszczać na spotkania Szkoły Nowej Ewangelizacji. Wstęp wolny.

 

Intencje mszalne (19 lutego – 25 lutego):

 

poniedziałek (19 lutego) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Gancarz – int. od sąsiadów;

+ Maria Polak – int. od Janiny i Bronisława Drzałów – 2 Msze św.;

+ Anna Noga – int. od rodziny Stawarzów;

wtorek (20 lutego) – godz. 17.00: 

1) W 18 rocznicę urodzin Klaudii – o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu; 2) W int. Albiny Porada – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Maria Polak – int. córki Renaty z mężem i dziećmi – 3 Msze św.;

środa (21 lutego) – godz. 17.00: 

+ Krystyna Ślęczka – int. od brata Adama Siłki z rodziną;

+ Maria Polak – int. od męża;

+ Anna Noga – int. od braci Małeckich;

czwartek (22 lutego) – godz. 17.00:

+ Stefan i Aniela;

piątek (23 lutego) – godz. 17.00:

+ Krystyna Ślęczka – int. od siostrzeńca Patryka Kwolka;

sobota (24 lutego) – godz. 17.00: 

+ Marian i Katarzyna Kluz;

+ Maria Polak – int. od swatów Czekajskich;

niedziela (25 lutego):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Antonina i Franciszek;

14.00  – + Józef Grabias – int. od rodziny Bożek;