1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Jankowski, Palcowski, Małecki, Wojewódka, Paśkiewicz.
  2. Różaniec przed sumą 18 lutego poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia po Mszy św. wieczorowej. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  4. W środę, 14 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
  5. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.30 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam szczególnie młodzież i osoby pracujące.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 1400. Po nim Msza św.
  8. W piątek, 16 lutego br.,  o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, zakończenie Mszą św. w  bazylice oo. Bernardynów. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  9. W tym tygodniu przypada III piątek, III sobota i III niedziela miesiąca. W piątek zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia  Bożego, w sobotę w nowennie do św. Jana Pawła II. W III niedzielę miesiąca naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
  10. W dniach 11 – 17 lutego 2018 r. przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.
  11. Teatr Studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na spektakl „Marcowy kawaler” na podstawie dzieła Józefa Blizińskiego. Przedstawienie odbędzie się 17 lutego br. o godz. 16.00 w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie oraz w Łańcucie, 18 lutego, o godzinie 15.30, w Filii MDK Podzwierzyniec. Wstęp wolny.

 

Intencje mszalne (12 lutego – 18 lutego):

 

poniedziałek (12 lutego) – godz. 17.00: 

+ Stanisław Gancarz – int. od rodziny Rząsów;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (27);

+ Krystyna Ślęczka – int. od Stanisława i Genowefy Siłka;

+ Janina Bojda – int. od rodziny Nogów;

wtorek (13 lutego) – godz. 17.00: 

Zmarli z rodzin Siłka i Noga;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (28);

środa (14 lutego):

–  godz.  7.30 – + Stanisław Gancarz – int. od sąsiadów;

–  godz.  18.00 – + Janusz i Stanisława;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (29);

czwartek (15 lutego) – godz. 17.00:

+ Irena Chmiel – w rocznicę śmierci;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (30) – zakończenie;

piątek (16 lutego) – godz. 17.00:

+ Marian Bożek – w 31 rocznicę śmierci;

+ Maria Polak – int. od męża;

sobota (17 lutego) – godz. 17.00: 

+ Franciszek, Józefa, Stanisław Jałówka;

+ Krystyna Ślęczka – int. od Piotra Kwolka;

+ Maria Polak – int. od męża;

niedziela (18 lutego):

7.30  –  + Katarzyna, Józef, Bronisław;

10.30  – + Stanisław i Stanisława;

14.00  – W int. parafian;

              + Janina Bojda – od rodziny z Rzeszowa;