1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 3 rodziny Korbeckich, Porada i Nowak.
  2. Różaniec przed sumą 11 lutego poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
  3. W poniedziałek (5 lutego) Msza św. rano, o godz. 7.30. Po Mszy św. poświęcenie chleba i soli z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  5. W sobotę (10 lutego), z racji przypadającego w przyszłą niedzielę Światowego Dnia Chorego, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie ludzi chorych, cierpiących i potrzebujących duchowego umocnienia przez Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. nabożeństwo i wspólna modlitwa w intencji wszystkich chorych z naszej parafii. Z okazji Światowego Dnia Chorego, członkowie naszej parafialnej Caritas, w sobotę, będą odwiedzali osoby chore, które nie mogą już chodzić do kościoła.
  6. Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 8 lutego na godz. 19.00 do auli na film „Węzły Życia” w cyklu Czwartkowe Rekolekcje Filmowe. Film opowiada o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem”, lecz fragmentem wielkiego Bożego planu. Wstęp wolny.
  7. Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 9-11 lutego 2018 r. na warsztaty ewangelizacyjne „Wiosna Kościoła: Jak ewangelizować parafię?”. Warsztaty są skierowane do liderów, odpowiedzialnych i członków wspólnot oraz osób, które pragną ożywić zaangażowanie w parafii, budować wspólnotę i głosić Ewangelię w swoich środowiskach. Koszt uczestnictwa 30 zł. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.
  8. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na rekolekcje „Ewangelia wyzwolenia” w dniach: 9- 11 lutego 2018r. do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek, 9 lutego  o godz.18.00, a zakończą – w niedzielę po obiedzie. Wcześniejsze zgłoszenia prosimy kierować pod nr. tel. 17-854-48-87 lub 17-863-59-63. Istnieje możliwość dopłaty dla osób nie mających środków na pełne pokrycie kosztów rekolekcji. Prosimy o przywiezienie pościeli lub śpiwora.
  9. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
  10. Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o modlitwę w tej intencji i podjęcie inicjatyw trzeźwościowych.

 

Intencje mszalne (5 lutego – 11 lutego):

 

poniedziałek (5 lutego) – godz. 7.30: 

+ Stanisław Gancarz – int. od rodziny Czekajskich;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (20);

+ Krystyna Ślęczka – int. od Róży p. Marii Myrda;

wtorek (6 lutego) – godz. 17.00: 

+ Agata, Józef, Adolf;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (21);

środa (7 lutego) – godz. 17.00: 

+ Anna Grzebyk – od pracowników Przedszkola w Trzebownisku;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (22);

+ Krystyna Ślęczka – od rodziny Poradów;

czwartek (8 lutego) – godz. 17.00:

+ Maria;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (23);

piątek (9 lutego) – godz. 17.00:

W int. Gabrieli w 18 rocznicę urodzin – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (24);

sobota (10 lutego) – godz. 17.00: 

+ Stanisław i Albina Tomasik – w rocznicę śmierci Stanisława;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (25);

niedziela (11 lutego):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Zbigniew Grzesik – w 6 rocz. śmierci;

14.00  – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla  wnuków;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (26);