1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 120 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Porada, Puc, Gancarz, Mach, Słoniec.
  2. Różaniec przed sumą 4 lutego poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
  3. We wtorek Msza św. rano, o godz. 7.30.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  5. W środę spowiedź przed Pierwszym Piątkiem Miesiąca od godz. 15.30 do 17.00. Będzie spowiadało kilku kapłanów. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki i wszystkich, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca lutego. W czwartek modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek (2 lutego) o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji.
  7. W piątek (2 lutego) Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Zostaną im wręczone poświęcone modlitewniki.
  8. W sobotę (3 lutego) wizyta u chorych od godz. 9.00. W następną sobotę chorych z naszej parafii, z racji przypadającego Dnia Chorego, odwiedzą członkowie Parafialnej Caritas. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszy św. poświęcenie jabłek.
  9. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii organizuje wyjazd do kina Zorza na film „Ignacy Loyola”, opowiadający o życiu, o wewnętrznej przemianie założyciela zakonu Jezuitów. Wyjazd w sobotę 3 lutego, po Mszy św. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  10. Zawiadomienie Zakładu Usług Kominiarskich: Zgodnie z rozporządzeniem Ministra MSWiA, w dniach od 29 stycznia do 2 lutego w wsi Łukawiec będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe.

 

Intencje mszalne (29 stycznia – 4 lutego):

 

poniedziałek (29 stycznia) – godz. 17.00: 

W 30 rocznicę ślubu Jadwigi i Stanisława – Msza św. dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (13);

wtorek (30 stycznia) – godz. 7.30: 

W 18 rocznicę urodzin Kacpra – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (14);

środa (31 stycznia) – godz. 17.00: 

+ Aniela i Jan – w rocz. śmierci Anieli;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (15);

czwartek (1 lutego) – godz. 17.00:

+ Teresa Macura – int. od Czesława i Barbary Bieleckich;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (16);

piątek (2 lutego):

– godz. 7.30: + Teresa Macura – int. od pana Pęcka z Rakszawy;

– godz. 17.00: + Maria Gaweł;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (17);

sobota (3 lutego) – godz. 17.00: 

+ Halina, Tadeusz, Sylwester;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (18);

niedziela (4 lutego):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – + Michał i Genowefa Tomaka;

14.00  – + Jan Noga – w 8 rocz. śmierci;

+ Krystyna Ślęczka – greg. (19);