1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 240 zł. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Pietraszek, Pietraszek, Orzech, Głowiak, Wiercioch.
  3. Różaniec przed sumą 25 grudnia poprowadzi Róża pani Józefy Nowak, 26 grudnia – Róża pani Józefy Miś, 31 grudnia – Róża pana Stanisława Chmiela.
  4. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: o północy – Pasterka, następnie o 30 i 10.30 – nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  5. We wtorek – 26 grudnia – drugi dzień świąt, święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
  6. W środę święto św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcenie wina, a następnie Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  7. W czwartek – 28 grudnia – od godz. 9.00 rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku rozpocznę od Golonkówki w stronę Terliczki.

W czwartek (28 grudnia), od godz. 9.00 – od rodzin mieszkających na Nowym Osiedlu do rodziny Rogalów;

W piątek (29 grudnia), od godz. 9.00 – od rodziny Myrdów do rodziny Wąsacz;

W sobotę (30 grudnia), od godz. 9.00 – od rodziny Gawłów do rodziny Nogów. (2 stycznia popołudniu będę kontynuował kolędę od Rodzin Stróżów).

Bardzo proszę, o pomoc w dotarciu na miejsce kolędy poprzez podwózkę – kwadrans przed rozpoczęciem

  1. W sobotę na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Caritas, Akcji Katolickiej i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Spotkania Opłatkowego Seniorów.
  2. W przyszłą niedzielę zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy, po Mszy św. o godz. 14.00.
  3. Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, byśmy mogli przeżywać nasze parafialne Święta w pięknej scenerii. Dziękuję państwu Grzebykom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, a także tym którzy je ustawiali: panom Bogdanowi Noga, Wiesławowi Poradzie.

Dziękuję Paniom Agnieszce Rogali, Paulinie Bożek, Annie Wiercioch, panu Adamowi Miś i paniom z Parafialnej Akcji Katolickiej, którzy zadbali o wystój kościoła. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom, którzy przygotowali ozdoby choinkowe.

Dziękuję parafianom z Nowej Wsi za ustawienie Szopki. Szopka, która od kilku lat była w naszym kościele, gościnnie w tym roku przebywa w Nowej Wsi.

Dziękuję wszystkim członkom Parafialnej Caritas, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie świec wigilijnych i zajęli się rozdziałem artykułów żywnościowych dla potrzebujących rodzin. Dziękuję tym, którzy tymi darami zechcieli się podzielić z innymi przy okazji przedświątecznych zakupów.

 

Intencje mszalne (25 grudnia – 31 grudnia):

 

poniedziałek (25 grudnia):

0.00  –  W int. parafian

7.30  – + Emilia Grzesik – w 13 rocznicę śmierci;

10.00  – + Józef i Maria Kamińscy;

wtorek (26 grudnia):

7.30  –  W int. Dawidka – z prośbą o opiekę Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Miłosierdzia w jego życiu;

10.30  – + Antonina i Onufry Chmiel;

14.00  – + Zbigniew Grzesik;

środa (27 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Józef;

czwartek (28 grudnia) – godz. 7.30:

+ Franciszek Noga;

piątek (29 grudnia) – godz. 7.30:

+ Bronisław Pieczonka – int. od rodzin Arian i Peszko;

sobota (30 grudnia) – godz. 7.30:

+ Elżbieta Noga;

niedziela (31 grudnia):

7.30  –  + Stanisława i Władysław Barnat;

10.30  – + Janina i Bolesław;

14.00  – W int. parafian;