1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na ten cel. Proszę o przyjęcie poświęconych opłatków na Wasz Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią. Opłatki znajdują się za ławkami. Za ofiary składane z tej racji składam serdeczne Bóg zapałać.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę i zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Sobolewski, Sobolewski, Bielenda, Pasierb, Michałek.
  3. Różaniec przed sumą 17 grudnia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
  4. Dzisiaj, 10 grudnia, po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami, scholą, Oazą Dzieci Bożych oraz z innymi dziećmi. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wizyty św. Mikołaja w naszej parafii. Dziękuję paniom z Akcji Katolickiej i członkom Parafialnej Caritas –  bez pomocy ich wszystkich, trudno by było naszemu dobremu, życzliwemu ale i hojnemu Świętemu, przybyć do nas w tym roku.
  5. Trwa Adwent. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas wszystkich przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Na wtorkową Mszę św. roratnią zapraszam uczniów kl. VII i kl. II gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam uczniów kl. III gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci (szczególnie uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii Świętej). Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą. Proszę również, aby dzieci na te sobotnie Msze św. przynosiły własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, które zawisną na choinkach w kościele.

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca i III sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na nowennę do Miłosierdzia Bożego i nowennę do św. Jana Pawła II.
  3. W przyszłą niedzielę (17 grudnia), po Mszy św. o godz. 10.30, zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną.
  4. III niedziela miesiąca – w naszej parafii tzw. „składka inwestycyjna”. Bóg Zapłać za ofiary. Składki inwestycyjne ze stycznia i marca będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  5. Zarząd OSP w Łukawcu informuje, że 16 grudnia (sobota) będą rozprowadzane kalendarze strażackie na rok 2018. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu p.poż., niezbędnego do działań w przypadku bezpośrednich zagrożeń.

 

Intencje mszalne (11 grudnia – 17 grudnia):

 

poniedziałek (11 grudnia) – godz. 17.00:

+ Bronisław Pieczonka – int. od rodziny Pieczonków;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Wąs – poza parafią;

wtorek (12 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Józef Chmiel;

środa (13 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Edward i Kazimiera Chmiel;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Śliż, Peszko i Arian – poza parafią;

czwartek (14 grudnia) – godz. 17.00:

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich parafian – int. od mieszkających od Kłapówki do kościoła;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Koryl i Szala – poza parafią

piątek (15 grudnia) – godz. 17.00:  :

W podziękowaniu Matce Bożej Miłosierdzia za pełną matczynej miłości opiekę nad całą parafią.       

     + Stanisław Głowiak – od rodziny Michałek i Pasierb – poza parafią

sobota (16 grudnia) – godz. 17.00:

+ Bronisław Głowiak;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Dudek z Trzebowniska – poza parafią;

niedziela (17 grudnia):

7.30  –  W int. parafian;

10.30  – Dziękczynna Bożą Opatrzność, za zbiory, za dobrą pogodę i za zachowanie od klęsk –  intencja od mieszkających od Kłapówki do kościoła;

+ Stanisław Głowiak – od Ireneusza i Moniki Stec – poza parafią

14.00  – + Czesława i Andrzej – w rocznicę śmierci Czesławy;