1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Nowak, Migała, Kurcek i Kowal.
 2. Różaniec przed sumą 10 grudnia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy i przedstawiania swoich intencji.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas wszystkich przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Na wtorkową Mszę św. roratnią zapraszam uczniów kl. VII i kl. II gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam uczniów kl. III gim., przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci (szczególnie uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii Świętej). Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą. Proszę również, aby dzieci na te sobotnie Msze św. przynosiły własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, które zawisną na choinkach w kościele.

 1. W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 2. W piątek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Polecam te dzieci modlitwom wszystkich parafian.
 3. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
 4. Od dzisiejszej niedzieli Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnych w cenie 5 zł mała i 12 zł duża.   Można będzie również zakupić kartki  świąteczne. Od poniedziałku, natomiast, w sklepach na terenie naszej parafii Caritas wystawi kosze na żywność i artykuły chemiczne. Dary zostaną przeznaczone rodzinom oraz osobom starszym i samotnym z naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z pomocą materialną będziemy mogli przyjść poprzez ofiarę do puszki.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00, w naszym kościele, tradycyjnie już, będzie gościł św. Mikołaj. Spotka się z ministrantami i Oazą Dzieci Bożych. Chętnie spotka się również z  innymi dziećmi. Gdyby rodzice chcieli, aby św. Mikołaj dostarczył paczki ich pociechom w naszym kościele, bardzo prosimy o kontakt do dzisiejszego popołudnia.
 7. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 8. W tym roku Szlachetna Paczka śpieszy z pomocą osobom samotnym. W Łukawcu, w ramach tej akcji, organizowana jest pomoc dla dwóch osób. Gdyby ktoś chciał się dołączyć nawet z drobną pomocą, to więcej informacji na ten temat znajdzie na naszej parafialnej stronie internetowej i parafialnym Facebook’u.
 9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” znajdziemy artykuł poświęcony obchodom 25-lecia naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

Intencje mszalne (4 grudnia – 10 grudnia):

 

poniedziałek (4 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria i Mieczysław Wiercioch – w 17 rocz. śmierci Mieczysława;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Frydłów z Gnojnicypoza parafią;

wtorek (5 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Walenty i Stefania Palczowscy;

środa (6 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Stanisława i Stanisław Dzioban;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Steców z Góry Ropczyckiej – poza parafią;

czwartek (7 grudnia) – godz. 17.00:

+ Bronisław Pieczonka – int. od sąsiadów Chłandów;

piątek (8 grudnia):

Godz. 8.00 – + Bronisław Pieczonka – int. od swatowej z Czarnej;

Godz. 17.00 – 1) + Michał i Janina; 2) O szczęśliwe rozwiązanie dla Katarzyny;

sobota (9 grudnia) – godz. 17.00:

+ Andrzej i Katarzyna Chmiel;

+ Stanisław Głowiak – od rodziny Tereśkiewiczów – poza parafią;

niedziela (10 grudnia):

7.30  –  W int. parafian;

 10.30  – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże dla braci i radość wieczną dla braci zmarłych – int. od Róży p. Stanisława Chmiela;

14.00  – + Maria i Bronisław Koń;