1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Kuźniar, Dziubek, Szuberla, Kozłowski, Lech, Śliż i Fornal. 
 2. Różaniec przed sumą 8 października poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 3. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 4. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – dzieci klasy IV SP

Na wtorkowe – dzieci klasy V SP

Na środowe – dzieci  z kl. VI SP

Na czwartkowe – młodzież kl. VII SP.

Na piątkowe – młodzież z kl. II Gim

Na sobotnie – członków Róż Różańcowych

 1. 1 października 2017 r. (dzisiaj), o godzinie 15.00 odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny.  Zapraszam do udziału.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. I piątek miesiąca: Nabożeństwo Pierwszopiątkowe  – O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00.  Od godz. 15.30  możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.
 5. I sobota miesiąca i wspomnienie NMP Różańcowej – Wizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 6. 7 października (sobota). w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa „Różaniec do granic”. W naszej parafii zgłosiło się zbyt mało osób, by móc wynająć autokar. Zachęcam do wyjazdu własnymi środkami lokomocji i proszę, aby może zabrać ze sobą te osoby, które własnymi samochodami pojechać nie mogą. O tej samej godzinie, gdy na granicach Polski ludzie będą modlić się na różańcu, tj. o godz. 14.00, zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele. Odmówimy wspólnie trzy części Różańca. Czwartą część odmówimy w ramach nabożeństwa październikowego, po Mszy św. o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę, 8 października, na Mszę św. o godz. 14.00 i na nabożeństwo zapraszamRodziców i dzieci z klasy III SP, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Podczas nabożeństwa dzieciom zostaną przekazane Różańce. Po Mszy św. krótkie spotkanie z  Rodzicami.
 8. W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność.

 

Siostry i Bracia!

Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Wsparcie dla Fundacji, o które z ufnością prosimy, umożliwia realizowanie nadziei uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin. Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Fundacja wspiera ich od początku gimnazjum do ukończenia studiów. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła – tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Rozpoczynając miesiąc różańca prośmy Niepokalaną Dziewicę, Gwiazdę Nadziei, aby uzdolniła nas do podjęcia z entuzjazmem papieskiego wezwania: Idźmy naprzód z nadzieją! Wypowiedzmy za św. Janem Pawłem II słowa modlitwy: „Maryjo, naucz nas Twojego zawierzenia, Twojej nadziei i Twojej miłości. Naucz nas wychodzić ku Twojemu Synowi. Prowadź nas do Niego. Niech On będzie odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. Naucz nas wychodzić ku innym ludziom, może bardziej biednym i samotnym niż każdy z nas” (Częstochowa, 15 sierpnia 1991 r.).

Na podążanie szlakami wytyczanymi przez prawdziwie chrześcijańską nadzieję z serca wszystkim błogosławimy.

Podpisali: Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi polscy.

Intencje mszalne (2 października – 8 października):

 

– poniedziałek (2 października) – godz. 17.00:

     + Wiesław Dobrzański – int. od rodziny Kubanczyków i Kroków;

 

– wtorek (3 października) – godz. 17.00:

+ Stefan i Katarzyna Michałek;

– środa (4 października) – godz. 17.00:

     + Andrzej i Katarzyna Polak – w rocznicę śmierci Katarzyny;

– czwartek (5 października) –  godz. 17.00:

     + Stanisław Kwiatkowski – int. od Katarzyny z rodziną;

 

– piątek (6 października) – godz. 17.00:

     + Aniela i Walenty Nowak;

 

– sobota (7 października) – godz. 17.00:

     1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla braci różańcowych – int. od Róży p. Józefa Stróża; 2) + Helena Nowak – int. od sióstr różańcowych z Róży Zofii Jankowskiej;

 

– niedziela (8 października):

7.30  –  + Jan Dragan – int. od żony;
10.30  – W int. parafian;

14.00  – O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Teresy Głowiak;