1. Niedziela 24 września jest dniem modlitw o trzeźwość narodu.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła dziękuję nowożeńcom Michałowi i Dominice Piwowarom, życząc im obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na ich nowej, małżeńskiej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Noworól, Barłowski, Subczak, Tomaka, Kwiatkowski. 
 3. Różaniec przed sumą 1 października poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 5. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. III gim., która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 6. Osoby, które wybierają się na naszą pielgrzymkę do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej proszę, aby do środy uiściły należność i podały swój pesel oraz adres, które będą nam potrzebne do ubezpieczenia.
 7. sobotę Msza św. będzie rano, o godz. 8.00. Po niej wyjedziemy na parafialną pielgrzymkę.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. W niedziele te nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 14.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. 1 października 2017 r., o godzinie 15.00 odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św.  Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.
 10. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa „Różaniec do granic”. W kościołach stacyjnych wierni zgromadzą się o godz. 10.30. W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia, a także w kościołach całej Diecezji, również w naszym kościele parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowejwww.rozaniecdogranic.pl. Chętnych na wspólny wyjazd proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Wynajem autokaru kosztowałby ok. 1200 zł.
 11. Sołtys wsi Łukawiec informuje, że dzisiaj, 24 września (niedziela) o godz. 15.00 odbędzie się Zebranie Wiejskie. Zachęcam do wzięcia udziału w tym zebraniu.
 12. Dla lepszego wizerunku naszego kościoła, ale też dla większej chwały Bożej byłoby dobrze zamontować witraże w oknach w przedsionku. Poprosiłem o konsultację pana Józefa Gołębia, który projektował wszystkie witraże w naszym kościele. Zaproponował projekt i wykonanie w cenie 2 200 za metr kwadratowy. I tak cena witraża do dużego okna wyniosłaby 17 600 zł., a do małego 5 600 zł. Gdyby znaleźli się fundatorzy indywidualni, moglibyśmy w niedługim czasie przystąpić do realizacji. Proszę o kontakt te osoby, które chciałyby te witraże, w całości lub w części, do naszego kościoła ufundować.

 

 

Intencje mszalne (25 września – 1 października):

 

– poniedziałek (25 września) – godz. 18.00:

     + Wiesław Dobrzański – int. od Sylwii i Grzegorza Salwa;

     + Helena Nowak – int. od wnuka Mateusza; (poza parafią)

 

– wtorek (26 września) – godz. 18.00:

+ Stefan i Bronisława Orzech – w 3 rocz. śmierci Bronisławy;
+ Helena Nowak – int. od wnuka Marcina;

– środa (27 września) – godz. 18.00:

     Dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;
+ Helena Nowak – int. od chrześniaka Adama z rodziną;

 

– czwartek (28 września) –  godz. 18.00:

     +Karolina i Wojciech Świeboda;

+ Helena Nowak – int. od sąsiadów Nogów;

– piątek (29 września) – godz. 18.00:

     +Józefa i Michał Musiałek;

+ Helena Nowak – int. od Janusza i Aleksandry Koń;

 

– sobota (30 września) – godz. 8.00:

     O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anny i Stanisława Hazików;

     + Helena Nowak – int. od rodziny Węglowskich;

 

– niedziela (1 października):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Stanisława  Bielenda – w rocznicę śmierci;

14.00  – Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziców i dzieci;