1. Dzisiaj, 17 września br., parafie naszej diecezji  wspomagają diecezjalne Radio Via. Działalność tej rozgłośni możemy wspomóc poprzez ofiarę do puszek. W naszej parafii składka inwestycyjna. Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Gaweł, Pustelak, Dziedziak, Gaweł i Kurdziel. 
 3. Różaniec przed sumą 24 września poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 5. sobotę na godz. 15.00 zapraszam dzieci od kl. IV szkoły podstawowej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 6. W sobotę, zapraszam na Mszę św. wszystkich ministrantów wraz z Rodzicami. Podczas tej Mszy św. kandydaci zostaną przyjęci do grona ministrantów.
 7. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam w szczególności dzieci. Dzieci otrzymają książeczki uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym.
 8. Zapraszam do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce parafialnej: Bolestraszyce – Przemyśl – Kalwaria Pacławska. Wyjazd 30 września (sobota) o godz. 8.30. Koszt 40 zł. Zapisy w Zakrystii.
 9. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o  godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za  polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie. W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia, a także w całej Diecezji.
 10. Sołtys wsi Łukawiec informuje, że 24 września (niedziela) o godz. 15.30 odbędzie się Zebranie Wiejskie, podczas którego będzie poruszany temat funduszu sołeckiego oraz zostanie powołany Komitet Budowy Pomnika, który z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości upamiętni mieszkańców Łukawca, którzy oddali życie za Ojczyznę. Zachęcam do wzięcia udziału w zebraniu.
 11. Akademia Dobrego Życia zaprasza dzieci w wieku od lat 7 wraz z osobą dorosłą 50+ (mama, babcia, ciocia…) na warsztaty kulinarne  „Z Seniora na Juniora”. Celem projektu jest przede wszystkim połączenie dwóch pokoleń i poprzez wspólne gotowanie przekazanie temu młodszemu spuścizny w postaci starych, tradycyjnych przepisów. Zgłaszania swojego uczestnictwa do końca września w sekretariacie Akademii bądź telefonicznie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 12. Słowo Biskupa Rzeszowskiego popierające tę inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”. Możliwość poparcia tej inicjatywy od następnej niedzieli. Trzeba podać również swój Pesel.

 

 

Intencje mszalne (18 września – 24 września):

 

– poniedziałek (18 września) – godz. 18.00:

     + Wiesław Dobrzański – int. od rodziny Peszko;

     + Helena Nowak – int. od wnuków; (poza parafią)

 

– wtorek (19 września) – godz. 18.00:

W 75 rocznicę urodzin Heleny – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;
+ Helena Nowak – int. od wnuczki Karoliny z rodziną;

– środa (20 września) – godz. 18.00:

     W 18 rocznicę urodzin Gabrieli – o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;
+ Helena Nowak – int. od wnuczki Kamili z mężem;

 

– czwartek (21 września) –  godz. 18.00:

     + Stanisława Nowak – int. od Marii Dragan;

+ Helena Nowak – int. od rodziny Szołdrów;

– piątek (22 września) – godz. 18.00:

     + Stanisława Turek – w 3 rocznicę śmierci;

+ Helena Nowak – int. od bratanicy Haliny z rodziną;

 

– sobota (23 września) – godz. 18.00:

     W intencji Stanisławy i Stanisława – w 45 rocznicę sakramentu małżeństwa – o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

Godz. 14.00 – Msza św. ślubna Michała Piwowara i Dominiki Rydz;

 

– niedziela (24 września):

7.30  –   + Bronisława i Stanisław – w rocznicę śmierci Bronisławy;
10.30  – + Józefa i Fabian;

14.00  – W int. parafian;
                + Helena Nowak – int. od wnuczki Katarzyny;