1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Grzywa, Siłka, Kwolek, Gołąb, Kołodziej. 
 2. Różaniec przed sumą 17 września poprowadzi Róża pana Józefa Stróżą.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach. Jest to również dzień 100 rocznicy wrześniowych objawień fatimskiej.
 4. W czwartek (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam na Mszę św. i uczczenie Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam i zachęcam do udziału we Mszy św., do modlitwy i do przedstawiania swych intencji w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do Św. Jana Pawła II.
 6. W piątki odbywać się będą spotkania KSM-u. Zapraszam wszystkich członków i tych, którzy chcieli by należeć do KSM-u (od kl. 7. wzwyż) na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w sali parafialnej.
 7. W sobotę, na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów. Jeśli są chłopcy, także ze starszych klas, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszam ich na to spotkanie.
 8. W sobotę, 16 września, na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam członków Parafialnej Akcji Katolickiej. Jeśli są osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność naszej parafialnej AK zapraszam na sobotnie spotkanie. Gdyby ktoś chciał zdobyć więcej informacji na temat tej grupy zachęcam do rozmowy z panią Marzeną Pasierb, prezeską naszego parafialnego oddziału.
 9. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 10. W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji parafie naszej diecezji  wspomagają diecezjalne Radio Via. Działalność tej rozgłośni będziemy mogli wspomóc poprzez ofiarę do puszek po każdej Mszy św. Bóg zapłać za ofiary.
 11. Zachęcam do nabywania miesięcznika dedykowanego dzieciom z klas od 1 do 3, „Dominik idzie do I Komunii św.” (z płytą CD), który jest  wspaniałą pomocą w przygotowaniu dzieci do Uroczystości I Komunii św. Cena 8 zł. Mamy do dyspozycji kilka numerów, gdyby było więcej chętnych proszę o informację by na następne miesiące zamówić więcej egzemplarzy.
 12. Sołtys wsi Łukawiec informuje o możliwości wpłaty 3 raty podatku rolnego i od nieruchomości: w byłym przedszkolu na Golonkówce – 12 września (wtorek), od godz. 9.00 do 11.30; Dom Strażaka – 12 września (wtorek), od godz. 14.00 do 16.30; Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 13 września (środa), od godz. 14.00 do 16.30.

 

 

Intencje mszalne (11 września – 17 września):

 

– poniedziałek (11 września) – godz. 18.00:

     + Wiesław Dobrzański – int. od rodziny Arian;

 

– wtorek (12 września) – godz. 18.00:

+ Franciszek i Aniela Guzy;

– środa (13 września) – godz. 18.00:

     W intencji Sióstr Różańcowych – o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i o łaskę zdrowia – int. od Róży p. Anieli Noga;

 

– czwartek (14 września) –  godz. 18.00:

     + Franciszek i Maria Noga;

 

– piątek (15 września) – godz. 18.00:

     + Anna Bieniasz, Jan i Maria;

 

– sobota (16 września) – godz. 18.00:

     + Genowefa i Bronisław Tomaka;

 

– niedziela (17 września):

7.30  –   + Elżbieta i Franciszek Pasternak;
10.30  – + Józef i Józefa – w rocznicę śmierci Józefy;

14.00  – W int. parafian;