1. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym wskutek klęsk żywiołowych w naszej Ojczyźnie.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę.  Za udekorowanie kościoła dziękuję nowożeńcom: Piotrowi i Joannie Nowakom oraz Patrykowi i Natalii Dziewitom. Życzymy im Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia w ich małżeńskim życiu. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wołoszyn, Łukasz, Sierżęga, Dobosz i Dobosz. 
 3. Różaniec przed sumą 10 września poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
 4. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku,  FILIA W ŁUKAWCU, oraz Akademia Dobrego Życia zapraszają na wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach Narodowego Czytania. Niedziela, 3 września, Akademia Dobrego Życia na Golonkówce, godz. 15.30.Zapraszam.
 5. W poniedziałek – 4-go września – początek Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8.00  w kościołach Łukawca zostaną odprawione Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam do naszego kościoła dzieci, młodzież, rodziców i  nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na te nadchodzące miesiące nauki. Szczególnie zapraszam dzieci, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławach jako „pierwszaki”. Zapraszam ich do kościoła z nowymi plecakami i pomocami szkolnymi, które zostaną poświęcone. Uroczystości w Szkole rozpoczną się o godz. 9.30.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 8. czwartek na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam młodzież z klasy III gim., która w tym roku szkolnym przyjmie sakrament bierzmowania i młodzież kl. VII, która rozpoczyna okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Zapraszam na Mszę św. również rodziców tej młodzieży.
 9. piątek, 8 września, we wszystkich parafiach diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii
  i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi
  , w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej parafii Aktu Poświęcenia w Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, 8 września, na zakończenie Mszy św. Zapraszam i zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tej Mszy św.
 10. W sobotę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszam członków Parafialnej Caritas.

 

 

Intencje mszalne (4 września – 10 września):

 

– poniedziałek (4 września):

– godz. 8.00:  W int. dziecimłodzieży, rodziców i  nauczycieli, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym;

– godz. 18.00: + Wiesław Dobrzański – int. od rodziny Stecko z Głogowa;

 

– wtorek (5 września) – godz. 18.00:

+ Julia Wiercioch – int. od wnuczki Ewy z mężem;

– środa (6 września) – godz. 18.00:

     + Anna Bieniasz – int. od brata Bronisława z rodziną;

 

– czwartek (7 września) –  godz. 18.00:

     + Anna Bieniasz – int. od brata Bronisława z rodziną;

 

– piątek (8 września) – godz. 18.00:

     + Maria i Mieczysław Wiercioch;

 

– sobota (9 września) – godz. 18.00:

     + Anna Bieniasz – int. od Róży p. Anieli Noga;

 

– niedziela (10 września):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Emilia i Józef Barszczowscy – w  4 rocz. śmierci Emilii;

14.00  – Dziękczynna za urodzaje – int. od parafian mieszkających od początku Łukawca do kościoła;