1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty.  O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Pachorek, Nowak, Pudło, Śliz i Lech. 
  3. Różaniec przed sumą 27 sierpnia poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
  4. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dziękuję tym, którzy postarali się o wieńce, które są symbolem naszej wdzięczności wobec Boga. Dziękuję za dary przyniesione w procesji, za obecność i modlitwę. Dziękuję Paniom z KGW iŁukawianom, dziękuję Paniom i Panom z początku Łukawca. Niech Miłosierny Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem każde dobro, a Matka Boża Miłosierdzia niech wesprze ich modlitwy.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  6. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcam do udania się do Katedry z naszymi, parafialnymi wieńcami.
  7. W sobotę (26 sierpnia)  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ.
  8. 27 sierpnia to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci.
  9. 30 sierpnia, w środę następnego tygodnia, na placu przykościelny, firma Green Office Ecologic, przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt można przywozić od rana do godz. 13.30 – o tej godzinie sprzęt zostanie odebrany przez firmę Green Office Ecologic.

 

Intencje mszalne (21 sierpnia – 27 sierpnia):

 

– poniedziałek (21 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Wiesław Dobrzański – int. od córki Moniki;

 

– wtorek (22 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Bożena Jankowska – w 4 rocz. śmierci;

– środa (23 sierpnia) – godz. 18.00:

     + Tadeusz Dziedzic;

 

– czwartek (24 sierpnia) –  godz.   18.00:

     W 15 rocznicę ślubu Jadwigi i Sławomira – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

– piątek (25 sierpnia) – godz. 18.00:

     W 18 rocznicę urodzin Mateusza – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

 

– sobota (26 sierpnia) – godz. 18.00:

     O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Dominiki i Jakuba z okazji ich ślubu;

 

– niedziela (27 sierpnia):

7.30  –   + Jan i Stefania Pietraszek; 
10.30  – + Fabian i Maria Wiercioch;

14.00  – W int. parafian;