1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty.  O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny:Ślęzak, Zdeb, Kowal, Buszta i Śliz. 
  2. Różaniec przed sumą 6 sierpnia poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
  3. W poniedziałek (31 lipca) Msza św. w  naszym kościele parafialnym będzie rano, o godz. 8.00.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach. Również w środę (2 sierpnia) istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunculi”. Zachęcam do modlitwy w naszym kościele.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, którzy nam pomagają, naszych księży rodaków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00 (proszę zgłaszać chorych w zakrystii) i o godz. 18.00 Msza św., na którą zapraszam w szczególności Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  6. Miesiąc sierpień, który rozpoczniemy we wtorek, tradycyjnie już przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do modlitwy i do podejmowania różnych dzieł służącym trosce o trzeźwość, pomocy zniewolonym alkoholizmem lub innymi uzależnieniami oraz pomocy tym, którzy przez alkohol lub inne uzależnienia najbardziej cierpią. Pamiętajmy też, że sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych – we wtorek rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzona uroczyście również w Rzeszowie, na Placu Armii Krajowej o godz.17.00.
  7. W piątek (4 sierpnia) wyrusza 40 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszam do duchowego towarzyszenia pielgrzymom poprzez śledzenie relacji na antenie Radia Via. Pątników z naszej parafii, którzy wyruszą na trasę pielgrzymkową, zapraszam na Mszę św. we wtorek – będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla nich.
  8. Za 2 tygodnie – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce… Gorąco proszę o przygotowanie wieńców, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy. Dożynki Dekanalne odbędą się w Wólce Podleśnej 20 sierpnia, a Diecezjalne 27 sierpnia.
  9. 5 – 6 sierpnia obchodzić będziemy Dni Łukawca. Zachęcam do wzięcia udziału w planowanych imprezach. Odbędą się gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych, a w niedzielę o godz. 18.00 otwarcie i poświęcenie budynku sołeckiego. Życzę, aby ten czas wypełniony radością i godziwą zabawą jeszcze bardziej zjednoczył naszą wspólnotę parafialną. Więcej szczegółów na plakatach.

 

 

Intencje mszalne (31 lipca – 6 sierpnia):

 

– poniedziałek (31 lipca) – godz. 8.00:

+ Wiesław Dobrzański – int. od siostry Bożeny z rodziną;

 

– wtorek (1 sierpnia) – godz.  18.00:

+ Julia Wiercioch – int. od syna Kazimierza z rodziną;

 

– środa (2 sierpnia) – godz. 18.00:

     + Józef, Stanisław i Maria, oraz zmarli z rodziny;

 

– czwartek (3 sierpnia) –  godz.   18.00:

     + Maria Tomaka – w 15 rocz. śmierci;

 

– piątek (4 sierpnia) – godz. 18.00:

     + Franciszek i Bronisława Wiercioch;

 

– sobota (5 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Julia Wiercioch – int. od Róży p. Alfredy Miś;

 

– niedziela (6 sierpnia):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Tadeusz i Emilia Noworól;

14.00  – + Andrzej i Katarzyna Stróż;