1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność.Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 170 zł.  Dziękuję przygotowującym ołtarze na procesję Bożego Ciała za ofiarowane kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Grata, Tomaka, Bernacka, Czekajski i Nowak. 
  2. Różaniec przed sumą 25 czerwca poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
  3. Raz jeszcze dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym wprocesji Bożego Ciała. Szczególne Bóg Zapłać Strażakom i wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  5. W środę, po Mszy św., zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, członków Oazy Dzieci Bożych, Scholi, KSM-u i Szkolnego Koła Caritas na grilla. Spotkanie potrwa do godz. 21.00.
  6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić wianki, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
  8. W piątek (23.06.) zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, a następnie w szkole: o godz. 9.15 – dla Gimnazjum i o 10.45 – dla Szkoły Podstawowej. Z powodu remontu sali gimnastycznej nauczyciele, rodzice i uczniowie spotkają się w Domu Strażaka.
  9. „Zawsze będę z wami” – pod takim hasłem  4 sierpnia wyruszy 40 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do grupy  św. Wojciecha  naszej zakrystii lub w Parafii Farnej w Rzeszowie. Spotkanie organizacyjne tej grupy odbędzie się 23 lipca w Parafii Rzeszów Fara o godz. 12.15.  Informacje na temat innych grup na stronie:www.pielgrzymka.rzeszow.pl
  10. W „Niedzieli” znajdziemy m.in. wywiad z naszym rodakiem ks. Prof. Waldemarem Cisło. Zachęcam.

 

Intencje mszalne (19 czerwca – 25 czerwca):

 

– poniedziałek (19 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stanisław Noga – int. od rodziny Jaworskich ze Strażowa;

 

– wtorek (20) – godz. 18.00:

+ Emilia Dragan – od siostry Stefanii z mężem;

 

– środa (21 czerwca) – godz. 18.00:

O zgodę i potrzebne łaski w rodzinie;

 

– czwartek (22 czerwca) – godz. 18.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny, a w szczególności dlaEmilii w dniu urodzin.

 

– piątek (23 czerwca):

Godz. 8.00 – Dziękczynna za wszelkie łaski otrzymane w mijającym Roku Szkolnym z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Nauczycieli i Uczniów na czas wakacji;

     Godz. 11.15  – O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Akademii Dobrego Życia;

     Godz. 18.00 – + Józef Chmiel;

 

– sobota (24 czerwca) – godz. 18.00:

+ Wiesław Dobrzeński – w 1 rocz. śmierci;

 

– niedziela (25 czerwca):

7.30  –   O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysława i Józefa;
10.30  –  W int. parafian;

14.00  –  + Stanisław i Bronisława Mendrala;