1. Bardzo dziękuję za ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Radia VIA.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę 180 zł. Dziękuję Pani Agnieszce Rogala za dekorację kościoła. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Michałek, Michałek, Koszela, Orzech i Pasternak.
 3. Zagospodarowaliśmy i upiększyliśmy teren wzdłuż ogrodzenia. Została wylana również płyta przy cmentarnym śmietniku. Składam gorące podziękowania dla Pana Stanisława Bielendy, który ofiarował beton, jak również dla Panów, którzy sporo się napracowali: Antoniego Chmiela,  Jana Kłęka, Janusza Konia, Józefa Małeckiego, Romana Nogi, Kazimierza Nowaka, Tomasza Paśkiewicza, Wiesława Płoszaja, Romana Pokrzywy.  Serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Różaniec przed sumą 15 czerwca poprowadzi Róża pani Edyty Więcek a 18 czerwca Róża Pana Józefa Stróża.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 6. W poniedziałek Msza św. rano, o godz. 8.00.
 7. We wtorek 100 rocznica czerwcowych objawień fatimskich. Zachęcam do modlitwy i do refleksji na temat tych objawień.
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
 9. W środę, po Mszy św., odbędzie się próba przed sypaniem kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i inne dzieci, które będą chciały sypać kwiaty podczas procesji;
 10. W naszej diecezji trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii naszej diecezji. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą środę, 14-go czerwca od Mszy św. do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież KSM-u Schola i Oaza Dzieci Bożych; od 19.30 do 20.00 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś; od 20.00 do 20.30 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel; od 20.30 do 21.00 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Anieli Michałek, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej;
 11. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30. (nie będzie Mszy św. o 14.00). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w precesji Bożego Ciała, która odbędzie się po Sumie: zapraszam Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń w strojach ludowych,  zapraszam Rodziców z dziećmi – chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne.  Zapraszam do  niesienia baldachimu podczas procesji Bożego Ciała: od kościoła do 1 ołtarza – panów z Zespołu Łukawianie, od 1 do 2 ołtarza ojców dzieci pierwszokomunijnych, od 2 do 3 ołtarza druhów z OSP, od 3 do 4 ołtarza panów z Róży p. Stanisława Chmiela i od 4 ołtarza do kościoła panów z Rady Parafialnej.
 12. Organizatorzy zapraszają na kolejny Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 13. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.
 14. Ogłoszenie ZS w Łukawcu: spotkanie Rodziców wszystkich przedszkolaków dotyczące organizacji roku przedszkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek (12 czerwca) o godz.17.00.

 

Intencje mszalne (12 czerwca – 18 czerwca):

 

– poniedziałek (12 czerwca) – godz. 8.00:

+ Stanisław Noga – int. od pracowników Urzędu Pocztowego Rzeszów 10;

 

– wtorek (13czerwca) – godz. 18.00:

+ Agata, Józef, Adolf;  

 

– środa (14 czerwca) – godz. 18.00:

O zdrowie dla Asi;

 

– czwartek (15 czerwca) – Boże Ciało:

     7.30  –  + Genowefa i Józef Kuźniar;
10.30  –  W int. parafian;

 

– piątek (16 czerwca) – godz. 18.00:

+ Piotr, Katarzyna, Władysława;

 

– sobota (17 czerwca) – godz. 18.00:

W 50 rocznicę ślubu Czesławy i Bronisława Nowaków – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

– niedziela (18 czerwca):

7.30  –   + Aniela i Józef Śliz;
10.30  –  1) W int. parafian; 2) W 40 rocznicę ślubu Krystyny i Stanisława  – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od córki Beaty z rodziną;

14.00  –  + Stanisław i Maria Noga – w 1 rocz. śmierci Stanisława;