Dzisiaj świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem Święto Dziękczynienia. W Roku św. Brata Alberta, dziękujemy Bogu przede wszystkim za chleb. Dzisiaj odbywa się również zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary.

  1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty.  O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Gancarz, Chmiel, Kuźniar, Poźniak i Michałek. 
  2. Różaniec przed sumą 11 czerwca poprowadzi Róża pani Anieli Noga.
  3. Dziękuję najpierw Bogu samemu, ale i wszystkim tym, którzy się przyczynili do organizacji naszego pikniku rodzinnego: panu Sołtysowi z Radą Sołecką, Radzie Parafialnej, Zespołowi Caritas, Akcji Katolickiej, Radzie Rodziców ZS w Łukowcu, Dyrekcji, Nauczycielom i dzieciom z ZS w Łukawcu, Kołom Gospodyń Wiejskich w Łukawcu, Ochotniczej Straży Pożarnej. Paniom Magdalenie Nowak-Harko, Oktawii Gołąb i młodzieży za animowanie zabaw z dziećmi. Dziękuję wszystkim naszym sponsorom i darczyńcom, dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiarę do puszki. Niech dobroć i wrażliwość wszystkich Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, zabawę i radość i za wsparcie pieniężne. Ks. Grzegorz Kida przyjedzie do nas 11 czerwca (za tydzień) i o godz. 10.30 odprawi Mszę św. w intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Pikniku i w intencji wszystkich ofiarodawców i sponsorów.
  4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i przedstawiania swych intencji na kartkach.
  6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  7. Na czwartek planujemy prace ziemne przy ogrodzeniu kościoła, od strony głównej drogi. W związku z tym, zwracam się z prośbą do mężczyzn – chętnych i dyspozycyjnych – o pomoc w tych pracach. Początek o godz. 9.00. Można zabrać ze sobą łopatę lub sztychówkę. Już składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Radia VIA.
  9. W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. w kościele OO. Bernardynów.

 

Intencje mszalne (5 czerwca – 11 czerwca):

 

– poniedziałek (5 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stanisław Noga – int. od sąsiadów Nogów;

 

– wtorek (6 czerwca) – godz. 18.00:

O zdrowie dla Asi;  

 

– środa (7 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józef Michałek – w 3 rocz. śmierci;

 

– czwartek (8 czerwca) – godz. 18.00:

     + Emilia Dragan – int. od brata Jana Sowy z rodziną;

 

– piątek (9 czerwca) – godz. 18.00:

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Drzałów;

 

– sobota (10 czerwca) – godz. 18.00:

+ Władysława i Marcin;

 

– niedziela (11 czerwca):

7.30  –   + Tadeusz Dragan – w 35 rocznicę śmierci – int. od syna Kazimierza z rodziną;
10.30  –  1) W 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Andrzeja – dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego; 2) W 18 rocznicę urodzin Pawła – dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego; 3) W intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie naszego Pikniku Rodzinnego i w intencji wszystkich ofiarodawców i sponsorów;

14.00  –  W int. parafian;