Dzisiaj świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 (jeśli tylko dopisze pogoda) pójdziemy z procesją na cmentarz, aby naszym bliskim zmarłym, poprzez naszą modlitwę, zanieść tę radosną nowinę, że Jezus w niebie  wszystkim nam przygotował miejsce.

  1. Dzisiaj, 28 maja, przy Domu Strażaka odbędzie się Piknik Rodzinny, na który zapraszamy WSZYSTKICH – starszych, młodszych, dzieci i młodzież. Będzie bardzo wiele atrakcji. Całkowity dochód przeznaczymy na hospicjum dla dzieci we Lwowie. Gorąco zachęcam i zapraszam. Na rzecz hospicjum dla dzieci we Lwowie, dzisiaj, po każdej Mszy św., zbieramy również ofiary do puszek. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i ofiarę.  Za wystrój kościoła serdecznie dziękuję nowożeńcom Elżbiecie i Pawłowi Łakomcom. Życzymy im, aby umacniani łaską Bożą całe życie tworzyli pełną szczęścia i pokoju rodzinę. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Miś, Hazik, Kuźniar, Orzech i Grzebyk. 
  3. Różaniec przed sumą 4 czerwca poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
  4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w te ostatnie dni maja. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy jeszcze w środę o godz. 20.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca modlić się będziemy nie tylko w intencji wszystkich dzieci (1 czerwca – Dzień Dziecka) , ale również w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. I piątek – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość do prywatnej Adoracji. Od godz. 16.30 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. I sobota – wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam Róże Różańcowe i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W niedzielę, 4 czerwca, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem Święto Dziękczynienia. W Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Kina Zorza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci”  w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Wyjazd 3 czerwca (sobota) o godz. 19.15 spod kościoła. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  8. 15 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się w kierunku Golonkówki. Chciałbym gorąco prosić o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz proszę, aby  przygotowali: Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie; drugi proszę, aby przygotowały panie i panowie z Róż pani Janiny Chmiel i pana Stanisława Chmiela; trzeci ołtarz proszę, aby przygotowali druhowie i druhny z OSP w Łukawcu i czwarty ołtarz proszę, aby przygotowaliRodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Wakacje z Bogiem 2017. W tym roku przygotowanych zostało 6 turnusów dla młodzieży. Szczegóły dotyczące zapisów i turnusów można znaleźć na stronie. www.ksm.rzeszow.pl oraz na plakatach.

 

Intencje mszalne (29 maja – 4 czerwca):

 

– poniedziałek (29 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Noga – int. od rodziny Płonków i Beresiów;

 

– wtorek (30 maja) – godz. 18.00:

+  Stanisław i Stanisław

 

– środa (31 maja) – godz. 18.00:

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i ich rodzin – int. z Róży p. Janiny Chmiel;

 

– czwartek (1 czerwca) – godz. 18.00:

     + Stefania Miś – w 2 rocz. śmierci i + Andrzej Miś;

 

– piątek (2 czerwca) – godz. 18.00:

+ Katarzyna i Andrzej;

 

– sobota (3 czerwca) – godz. 18.00:

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Jezusa Miłosiernego i Matki Najświętszej;

 

– niedziela (4 czerwca):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – + Janina, Mieczysław, Wojciech – w rocznicę śmierci Janiny;

14.00  –  + Emilia Dragan – od syna Jerzego z rodziną;