Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

 1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Komorowski, Miś, Hajduk, Gancarz, Kluz. 
 2. Różaniec przed sumą 28 maja poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam na nie wszystkich, szczególnie zaś dzieci. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy w następne soboty o godz. 20.00.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).
 5. W środę nabożeństwo majowe tego dnia będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.
 6. W piątek obchodzić będziemy Dzień Matki. Zapraszam na Mszę św. wszystkie Mamy i wszystkie dzieci.
 7. W następną niedzielę świętować będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 (jeśli tylko dopisze pogoda) pójdziemy z procesją na cmentarz, aby naszym bliskim zmarłym, poprzez naszą modlitwę, zanieść tę radosną nowinę, że Jezus w niebie  wszystkim nam przygotował miejsce.
 8. W następną niedzielę, 28 maja, wraz z Sołtysem i Radą Sołecką, przy udziale niemalże wszystkich organizacji działających w Łukawcu, organizujemy przy Domu Strażaka Piknik Rodzinny, na który zapraszamy WSZYSTKICH – starszych, młodszych, dzieci i młodzież. Będzie wiele atrakcji: zjeżdżalnie i trampoliny, mnóstwo słodyczy i przekąsek, kiermasze i loterie. Gry i zabawy poprowadzi młodzież z księdzem Grzegorzem Kidą. Przybędzie wojsko i policja, którzy  zorganizują pokaz sprzętu bojowego.  Występować będą przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu Szkół. Od godz. 19.30zabawa taneczna dla starszych. Całkowity dochód przeznaczymy będzie na hospicjum dla dzieci we Lwowie. Gorąco zachęcam i zapraszam.
 9. Na rzecz hospicjum dla dzieci we Lwowie, w następną niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.
 10. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci. Na tej Mszy św. dla dzieci z lwowskiego hospicjum zaśpiewa Schola Św. Franciszka.
 11. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Kina Zorza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci”  w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Wyjazd 3 czerwca (sobota) o godz. 19.15 spod kościoła. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Wójt Gminy Trzebownisko wystosował apel w związku z zagrożeniami dla pszczół i innych owadów zapylających. Wszelkie opryski roślin środkami chemicznymi powinny być przeprowadzane ze szczególna rozwagą i z zachowaniem odpowiednich zasad. Szczegóły w gablocie.
 13. Począwszy od poniedziałku, 22 maja br., można dokonywać zapisów na turnusy wakacyjne „Misyjne Wakacje”, które odbędą się w Budach Głogowskich – w Ośrodku Caritas w następujących terminach: 16-23.07.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych, 23-30.07.2017 r. – dla uczniów gimnazjów, 6-13.08.2017 r. – dla uczniów szkół podstawowych. Koszt 300zł. Zapisów można dokonywać u ks. Daniela Nowaka: e-mail: nwk.dnl@gmail.com, tel.  603752903.

 

 

Intencje mszalne (22 maja – 28 maja):

 

– poniedziałek (22 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Noga – int. od sąsiadów Chmielów;

 

– wtorek (23 maja) – godz. 18.00:

+  Stefania Kania – w 19 rocz. śmierci;

 

– środa (24 maja) – godz. 18.00:

+ Maria i Michał Hazik;

 

– czwartek (25 maja) – godz. 18.00:

     + Michalina, Teodor i Krystyna;

 

– piątek (26 maja) – godz. 18.00:

+ Zofia, Kazimierz, Zbigniew, Stanisław;

 

– sobota (27 maja) – godz. 18.00:

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr różańcowych i ich rodzin – int. z Róży p. Janiny Drzał

 

– niedziela (28 maja):

7.30  –   W int. parafian;
10.30  – 1) O opiekę Jezusa Miłosiernego dla sióstr różańcowych i ich rodzin – int. z Róży p. Teresy Wiercioch; 2) O opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i o łaskę zdrowia dla ciężko chorego Antosia;

14.00  –  + Aniela i Bronisław Rejman – w 2 rocz. śmierci Anieli i 19 rocz. śmierci Bronisława;