Dzisiaj, w V Niedzielę Wielkanocną,  14 maja, w naszej parafii organizowana jest zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza dla zrujnowanego Aleppo. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność

 1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i zaangażowanie oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie tej posługi w następnym tygodniu proszę rodziny: Golec, Grata, Bożek, Dragan, Pustelak. 
 2. Różaniec przed sumą 21 maja poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam na nie wszystkich, szczególnie zaś dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Bardzo gorąco dziękuję za modlitwę przy naszych kapliczkach i zachęcam do tej modlitwy w następne soboty o godz. 20.00.
 4. W środę nabożeństwo majowe tego dnia będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.
 5. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie osoby, które zgłosiły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Wilna. Swój udział w pielgrzymce potwierdzimy zaliczką w wysokości 200 zł.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie Nowenną do Miłosierdzia Bożego i Nowenną do św. Jana Pawła II połączonymi z nabożeństwem majowym.
 7. Przyszła niedziele, to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 8. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na wakacyjne wyjazdy na Oazę i na turnusy LSO. Chętnych proszę o kontakt.
 9. W sobotę, 20 maja, ministrantów, lektorów, Oazę Dzieci Bożych, Szkolne Koło Caritas, Dzieci Misyjne, zapraszam  na piknik integracyjny w Budach Głogowskich. Wyjazd spod kościoła o godz. 12.00, powrót o godz. 17.00.
 10. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) W budynku byłego Przedszkola na Golonkówce: 15.05. (poniedziałek), od 8.30 – 10.30; 2) Dom Strażaka: 15.05. (poniedziałek), od 12.00 – 14.00; 3)Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 15.05. (poniedziałek), od 15.00 – 17.30.
 11. Ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko: 19 maja (piątek), w godzinach od 10.00 do 18.00, na parkingach obok byłego Domu Kultury na Golonkówce, i obok Domu Ludowego w Łukawcu Dolnym, przeprowadzona zostanie mobilna zbiórka odpadów problemowych. Szczegóły w gablocie.
 12. Muzeum Diecezjalne zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w Rzeszowie w sobotę, 20 maja. W godzinach od 19.00 do 24.00, w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4, będzie można zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Imago” krakowskiej artystki Teresy Stankiewicz (otwartą od 9 maja do 8 czerwca), a także zwiedzić ekspozycję stałą muzeum, na której zaprezentowane zostaną odnowione ostatnio figury św. Wojciecha i św. Stanisława z przełomu XVI i XVII wieku oraz bogaty zbiór sztuki sakralnej od średniowiecza do współczesności.
 13. W ramach Festiwalu Wiary 20 maja w sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z Parafią św. Stanisława z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi: ks. Grzegorz Ząbek. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

 

 

 

Intencje mszalne (15 maja – 21 maja):

 

– poniedziałek (15 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Noga – int. od sąsiadów Chorzępów;

 

– wtorek (16 maja) – godz. 18.00:

+  Maria Kazimierczyk – w 2 rocz. śmierci i + Zdzisław;

 

– środa (17 maja) – godz. 18.00:

+ Aniela i Bronisław Rejman;

 

– czwartek (18 maja) – godz. 18.00:

     O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr różańcowych i ich rodzin z Róży Józefy Nowak;

 

– piątek (19 maja) – godz. 18.00:

+ Maria i Jan Michałek – w 23 rocz. śmierci Jana;

 

– sobota (20 maja) – godz. 18.00:

+ Leszek Drzał – z okazji imienin;

 

– niedziela (21 maja):

7.30  –   + Aniela Kania – w 18 rocz. śmierci;
10.30  – + Bronisław Barłoga – w rocz. śmierci;

14.00  –  W int. parafian;