2. 04. 2017                                            OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę 210 zł. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Surowiec, Golec, Lęcznar, Orzech, Barszczowski.

2.      Różaniec przed sumą 9 kwietnia poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.

3.      W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4.      W czwartek 6 kwietnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna. W następujących godzinach będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty: przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00 (z przerwą od godz. 16.30 do 17.00).

5.      W najbliższe dni odbędą się spowiedzi w dekanacie: w sobotę w Nowej Wsi i w niedzielę w Terliczce. W związku ze spowiedzią w Nowej Wsi Msza św. w sobotę w naszej parafii o godz. 8.00.

6.      W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość prywatnej Adoracji do godz. 18.00.

7.      W piątek 7 kwietnia odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone po drodze w stronę Terliczki. Zapraszam WSZYSTKICH, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Róże Różańcowe, sportowców, Akcję Katolicką, Caritas, Radę Parafialną, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie, Służbę Liturgiczne, Szkolne Koło Caritas, Oaza Dzieci Bożych, KSM, ojców, matki. Szczególnie zapraszam Strażaków. Proszę ich o kierowanie ruchem i o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję jak również osobom, które podjęły się czytania tych rozważań.
Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po niej Droga Krzyżowa. Jako pierwsi podejmą krzyż ojcowie. Bardzo proszę wszystkich o zabranie ze sobą świec lub lampionów.

8.      Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą  uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.

9.      W sklepach na terenie naszej parafii pojawiły się kosze na trwałe artykuły spożywcze i chemii gospodarczej, które Caritas Parafialna przekaże potrzebującym osobom w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary, za zrozumienie i ofiarność.

10. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, o godzinie 18.00 w Parku Maryi przy Sanktuarium w Niechobrzu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez ponad 70 aktorów amatorów. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii organizuje wspólny, autokarowy wyjazd na to Misterium. Wyjazd w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 16.30 spod kościoła, koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Intencje mszalne (3 kwietnia – 9 kwietnia):

 

poniedziałek (3 kwietnia) – godz.  18.00:

     + Bronisława Lech – int. od rodziny Myrdów;

 

wtorek (4 kwietnia) – godz.  18.00:

            + Marian Bożek – w 30 rocznicę śmierci;

 

środa (5 kwietnia) – godz.  18.00:

     + Jan;

 

czwartek (6 kwietnia) – godz.  18.00:

            + Kazimierz Pokrzywa – w 11 rocznicę śmierci i + Henryka Pasierb – w 9 rocznicę śmierci;

           

piątek (7 kwietnia) – godz.  18.00:

             + Michał i Genowefa Tomaka – w 25 rocznicę śmierci Michała;

 

sobota (8 kwietnia) – godz. 8.00:

            + Marian Sowa – w rocznicę śmierci;

 

niedziela (9 kwietnia):

     7.30 –   + Andrzej – w 5 rocznicę śmierci i + Czesława;

     10.30  –   1) + Józef Ząbek i + Kazimierz; 2) + Bronisława Lech – int. od rodziny Drupka;

     14.00  –  W int. parafian;