26. 02. 2017                                          OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.      Od 26 lutego do 4 marca br. przeżywamy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.      Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania kościoła w następnym tygodniu proszę rodziny: Kasiak, Szala, Kuraś, Zdun, Duda.

3.      Różaniec przed sumą 5 marca poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.

4.      W środę, 1 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.

5.      Msze św. w Środę Popielcową o godz. 8.00 i o 18.00, a po niej Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.

6.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszam szczególnie młodzież i osoby pracujące.

7.      Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św.

8.      W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca i nasza modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

I Piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30 – na spowiedź zapraszam szczególnie młodzież, która w następnym tygodniu przyjmie sakrament bierzmowania, świadków bierzmowania i rodziny bierzmowanych. O 17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W 1 piątek Wielkiego Postu pierwszą Drogę Krzyżową poprowadzi parafialny zespół Caritas, a drugą młodzież kl. III gim. przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. 

I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. sobotnią szczególnie zapraszam Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 

9.      W sobotę – 4 marca – o godz. 14.00 spotkanie młodzieży kl. III gim. przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakramentu bierzmowania ks. Bp Jan Wątroba udzieli młodzieży z 4 parafii w naszym kościele parafialnym, 7 marca (wtorek), o godz. 17.00.

10. Ogłoszenie sołtysa wsi Łukawiec: 5 marca (niedziela), w Domu Strażaka odbędzie się zebranie wiejskie. 1 termin o godz. 16.00, 2 termin o godz. 16.30. Zachęcam do udziału tym bardziej, że zebranie będzie dotyczyć budżetu sołectwa na rok 2017.

 

11. W środę, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do kościoła farnego w Rzeszowie na godz. 10.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

12. W piątek,  3 marca br.,  o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, następnie przejdziemy ulicami: Lisa Kuli, Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła do kościoła oo. Bernardynów, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza św.

 


 

Intencje mszalne (27 lutego – 5 marca):

 

poniedziałek (27 lutego) – godz.  17.00:

     + Kazimierz Ząbek – od koleżanek i kolegów ze SP;

 

wtorek (28 lutego) – godz.  17.00:

            + Emilia Pokrzywa – int. od syna Romana z rodziną;

 

środa (1 marca):

          –  godz.  08.00 – + Kazimierz Ząbek – od rodziny Skibów;

     –  godz.  18.00 – 1) + Stanisław Gancarz – int. od syna Zbigniewa z rodziną; 2) + Stanisław Orzech – int. od kolegów i koleżanek Danuty z firmy Nestle;

                  

czwartek (2 marca) – godz.  17.00:

            + Maria i Fabian Wiercioch – w rocz. śmierci Marii;

           

piątek (3 marca) – godz.  17.00:

             + Emilia Pokrzywa – int. od wnuczki Sylwii;

 

sobota (4 marca) – godz. 17.00:

            + Janina i Michał;

 

niedziela (5 marca):

     7.30 –   + Maria i Jan Michałek;

     10.30  –   + Maria i Stanisław – w 2 rocz. śmierci Marii;

     14.00  –  W int. parafian;